Diary

25. dubna

25. dubna 2017 v 18:49 | Elena Sainte

Snídaně: kaiserka, tuňáková pomazánka, cherry rajčata
svačina: čokoládové fornetti, latté
oběd: krůtí plátek, těstoviny, brokolice se zakysanou smetanou
večeře: kuřecí rizoto, okurkový salát
pohyb: 3 km běh / 22 min

Od minulého pondělí (7,6 km) jsem neběhala, protože mě bolely holeně a kolena. Holeně jsem si zatejpovala a včera mi přišly nové běžecké boty do terénu. Jsou boží. Dnes jsem je vyzkoušela.

Udělala jsem velký krok. Příští pátek jedu na pohovor kousek od přítele, daleko od rodiny. Uuuf. Zkusíme to spolu. Říkám si, že když to nevyjde s přítelem, už se úplně osamostatním a vracet se nebudu. V našem městě bych stejně práci nenašla (dojíždím), takže leda poblíž. Ale už ne k rodičům.
Čekala jsem, že budu vyděšenější, ale to možná přijde, až padne konečné rozhodnutí. :-)

O víkendu zase túra. :-) S kámoškou máme v plánu 25 km.

Pokud už bydlíte samy/s přítelem, jak jste zvládaly stěhování, holky?

19. dubna

19. dubna 2017 v 19:56 | Elena Sainte

Snídaně: kaiserka, schwarzwaldská šunka, rajčata
svačina: bílý jogurt, kiwi
oběd: rybí filé, brambory, rajčata, okurek
večeře: pórková polévka, krutonky
pohyb: 35 min domácí posilování
navíc: plátek bábovky, 2x Merci

Škaredé počasí mě štve, ale víte co? Aspoň mě to nenutilo jít ven běhat, ale věnovala jsem se doma balančnímu cvičení (dřepy a sklapovačky na balanční podložce), posilování (výpady, dřepy, činky) a protahování.

Mám vybrané nové běžecké boty. Potřebuji nějaké opravdu do terénu. Ty první, co jsem si koupila už loni, jsou spíš na rovný povrch, ale já běhám hlavně po lesích a polích. Tak se těším, až zítra nebo v pátek přijde výplata. :-)

Po těch asi dvou měsících jsem vytáhla jedny kapsáče, které mi byly předtím taktak. Jsou mi volné. Vlastně jsem se vůbec neomezovala v jídle, jen přidala ten přirozený pohyb: hodně chůze a lehký běh - žádná velká běžkyně nejsem. Ale dělám něco, u čeho relaxuju. Ale chci se i zlepšovat a motivuje mě, že na běhu snadno a rychle poznáte, že jste lepší, rychlejší, vydržíte delší trasu nebo náročnější terén. A že to někdy i bolí... :-)

Nevzdávejte se!

A neomlouvejte si každou sladkost! :-D

17. dubna

17. dubna 2017 v 20:20 | Elena Sainte

Snídaně: 1 míchané vejce, Schwarzwaldská šunka, 2 krajíce slunečnicového chleba, rajčata
oběd: tofu karbanátky zapečené se sýrem Grana Padano, bramborový salát, rajčata
večeře: uzený tempeh s rýží a arašídy, kyselé okurky
navíc: pár chlebíčků
pohyb: 7,6 km běh, 15 min posilování a protažení

10. únor vs. 11. duben -7 cm přes břicho

Dlouho jsem se nevážila a myslím, že zase chvíli nemusím. Za ty dva měsíce jsem měla o 0,6 kg méně, ale koho to zajímá, když má přes nejkritičtější část těla takový úbytek? ;-)

Před dvěma týdny jsme byli s přítelem v Itálii a hádejte co. Po roce a půl jsem dostala menstruaci zrovna v ten víkend. :-D Pohodlí a bezstarostnost je pryč. K hormonální antikoncepci se ale nevracím, zůstanu u Femcapu a poprvé jsem vyzkoušela menstruační mořskou houbu, se kterou se dá i pohodlně souložit a nevysušuje. Jen to chce možná silnější žaludek při ždímání houbičky... :-D

Ať se vám daří.

Běhám

10. dubna 2017 v 8:51 | Elena Sainte

Ahoj kočičky.

Nepsala jsem, ale vše v pohodě - co se pohybu a jídla týče. Najela jsem na běžecký režim a jsem sama ze sebe nadšená. Opravdu mě to chytlo a baví mě to. Zatím nepřekonávám rekordy, ale snažím se vybudovat si vytrvalost.


Mám ráda ten pocit, kdy dojedu z práce domů, vydechnu a pomalu se převleču do běžeckého, zapnu appku a běžím. Během dvou týdnů jsem to dotáhla z 3 km na včerejších 7.


Dám si vždycky na rozběhnutí 1 km, pak se protáhnu a běžím svižněji další dva km. Většinou se po každém 2. km buď protáhnu nebo střídám běh s kroky běžecké abecedy (předkopávání apod.). Po loňském podvrtnutém kotníku to nezanedbávám.

Běhám v lese a po polích. Včera mi skočil do cesty zajíc a pěkný kus přede mnou hopsal. :-D Takže tím teď žiju. :-D

21. 3. 3.02 km(25:59 min)
22. 3.2.04 km(16:07 min)
28. 3.3.02 km(22:25 min)
29. 3.2.07 km(14:50 min)
3. 4.5.0 km(40:22 min
6. 4.4.5 km(31:43 min)
9. 4.7.34 km(58:03 min)


Jak s krásným počasím nakládáte vy? ;-)

21. března

21. března 2017 v 19:20 | Elena Sainte

Snídaně: sýrový toust s tvarůžkem, mozarellou, oreganem a rajčaty
svačina: čoko fornetti
oběd: kuskus s tofu, baby špenát
svačina: krajíc chleba, tvarůžek, baby špenát
večeře: kuřecí salát s fazolemi, kukuřicí, ananasem a zelím
pohyb: chůze, běh 3 km (25 min)

Já jsem prostě člověk, co jede nahoru-dolů. Chvíli se snaží, vidí výsledky, pak se nesnaží, vidí následky. Ten minulý týden jsem se teda už zděsila, takže jsem zase zpět. A zase mám běžecké ambice. Tak do toho! :-)

Šéf mi jde v práci nějak moc na ruku. Sám od sebe mi včera řekl, že nemá nic proti tomu, abych dostávala o tisícovku víc (jednu mi přidal už od prosince). Ok. A můžu pracovat víceméně z domu a scházet se v práci na nějaké synchronizační schůzky. Ok. A že by o mě nerad přišel. Aha! Myslím, že se někde doslechl, že plánuji odejít, ale nevím. Myslím, že by mi to řekl. Ale kdo ví. A je to vlastně jedno. Potěšilo mě, že si mě váží.

Přítel mi odřekl společný víkend, protože budou pracovat. Chtěla jsem mu říct, že jsem si našla práci kousek od něj a jestli to mám teda vzít a dáme to nějak dokupy. :-D Příští víkend budeme v Itálii. Musím to tam už nadhodit, dost mi to vrtá hlavou.

Co vy?

15. března

15. března 2017 v 20:10 | Elena Sainte

Snídaně: 4 lívance s jahodami
svačina: meruňkový koláč
oběd: vepřové nudličky ve sladkokyselé omáčce, dušená rýže
večeře: vepřové nudličky ve sladkokyselé omáčce, brambory
pohyb: chůze, schody, švihadlo

Děje se toho u mě tolik, že ani nevím, kde začít, tak se nebudu asi přemáhat. :-D

Měla jsem 15minutový hovor s ženskou z agentury, co spojuje lidi z mého oboru s firmami a mám z toho smíšené pocity. Ještě uvidím, ale asi ji zazdím a budu se soustředit na nabídku, co mi přišla včera. Hlavně se chci vyhnout korporátu.

Švihadlo mi šlo dneska lépe. :-) Skáču intervaly 1 minuta / 30 vteřin pauza. Celkem 11 opakování. V pondělí 1052 přeskoků, dnes 1230 přeskoků. Pak strečink.

14. března

14. března 2017 v 20:18 | Elena Sainte

Snídaně: pohankový chleba s kuřecí šunkou a paprikou
svačina: bílý jogurt, jahody, musli tyčinka
oběd: rýže se sladkokyselou omáčkou a tofu karbanátky
svačina: pohankový chléb, žervé, kuřecí šunka
večeře: kuřecí prso, gorgonzolová omáčka, krokety, salát, cider
pohyb: chůze (procházka)

Tak jsem zase tady a je to super! Úplně hrozně jsem nejedla, ale bylo tam pár věcí, které bych se styděla zveřejnit (ok, párky). Kromě výletů jsem ani necvičila. Zase jsem byla nachlazená a pak bylo hodně práce. Prostě samé výmluvy. Jsem zpět!

Jaro si užívám plnými doušky, pořád venku, hodně procházek. Dneska jsme byli s kamarádkou u jednoho hradu a pak na večeři.
O víkendu jsem byla v Praze na koncertě a pak u přítele a bylo to boží. ♥
V práci mě to prcá a mám teď možnost pracovat kousek od přítele. Musím mu to říct. A zjistit, jestli se chce sestěhovat nebo co bude. Věčně mladá nebudu. :-D Začal mě učit hrát na elektrickou kytaru. ♥ Jsem z něho úplně mimo. I po více než roce. :-)))

A co u vás? Škola, kariéra, muži, ženy? :-)

13. března

14. března 2017 v 5:58 | Elena Sainte
Ahoj po dlouhé době.

Odmlčela jsem se jen z vlastní lenosti psát, ale neslo to s sebou i povolení v jídle. Ani nevím proč. Ne nijak extra, ale přeci jen se necítím už tak dobře jako předtím. A to jsem na sobě viděla už změny. Zatím jsem se neměřila ani nevážila, a asi to nechám i na později.

Ale jsem zpět. A nepoužívám výtah do 6. patra. :-)

Snídaně: sezamová houska se šunkou, sýrem a salátem, rajčata
svačina: mandarinka
oběd: husí stehno s dušenou rýží
večeře: tofu karbanátky se sladkokyselou omáčkou a dušenou rýží, salát
pohyb: chůze, schody (6 pater), švihadlo (intervaly 1 min / 30 sec pauza, celkem 11x), protahování

21. února

21. února 2017 v 20:09 | Elena Sainte

Snídaně: dva slunečnicové chleby s rajčatovou pomazánkou a šunkou, rajče, šťáva z 1 pomeranče
svačina: banán
oběd: rýže s tempehem, rajčetem a bílým jogurtem
svačina: dva rýžové křehké plátky, uzený sýr, rajče
večeře: špenát s masem, 2 kolečka bramborového knedlíku
pohyb: chůze, h.e.a.t.

Heat je moc fajn na kondici a trénink vytrvalosti. Byla jsem hrozně spocená, ale že by mě nakonec nějak bolely nohy, nebo bych byla příjemně unavená jako po běhu nebo tabatě, to se říct nedá. Je to vlastně chůze na páse, který poháníte samy (nemá motor), a podle své kondice si jej nakloníte a dáte zátěž. Určitě to byla fajn zkušenost a klidně bych to doporučila všem, kdo začínají se cvičením. :-)

Jinak jsem teda měla pás hned vedle zrcadla a docela mě zarazilo, jak dobře vypadám z boku. :-D Zepředu ne, mám tlustou vnitřní stranu stehen, ale zezadu jsou pěkně tvarované. Musím se zase přeměřit po týdnu, jsem zvědavá. Zatím jsem měla v pase o cca 5 cm méně. Jinak některé z vás mají fakt boží míry... ;-)

Mějte se krásně.

20. února

21. února 2017 v 5:25 | Elena Sainte
Snídaně: kaiserka se šunkou a sýrem, rukola
svačina: borůvkový koláč, Latté
oběd: dušené hovězí s rýží, rukola, rajče
svačina: mandle
večeře: grilovaný camembert se zeleninou, bagetka
navíc: 3 piva
pohyb: chůze, běh

Ahoj, holky.

Včera jsem byla s kolegyněmi na pivo. Byla to paráda. Akorát měla dojít výplata, což se nestalo, takže musím sahat na to, co si odkládám do Milána, kam letíme na víkend v dubnu s přítelem...

Jak jsem kdysi psala, že ten běh domů z nádraží aplikovat nějak nebudu, tak ho naopak využívám často pro takový lepší pocit. Třeba po pivku - určitě z něj nemám výčitky, ale když vím, že tu energii i vynaložím, spí se mi lépe. Navíc vidím, že se mi zlepšuje kondice. Může za to i pravidelná chůze pěšky - první se vám moc nechce, prostě jste zvyklé skočit do šaliny, ale nakonec to začne být rutina, přestanete se zadýchávat, začněte být rychlejší a nakonec vás to bude nabíjet energií - zvlášť jak začne být brzy hezky. ;-)

Jdu dnes na h.e.a.t. a večer se snad KONEČNĚ dostanu k tomu, abych mrkla, co je u vás nového.

Mějte se krásně.

19. února

19. února 2017 v 20:32 | Elena Sainte

Snídaně: kaiserka se sýrem, rukola, čerstvě vymačkaná pomerančová šťáva
oběd: dušené hovězí s rýží, salát
večeře: uzená makrela, rukola s jogurtem
pohyb: běh 3 km

Čauky.

Přišla jsem ve 4 ráno z baru (omg), ale vzbudila jsem se kolem 9 a nešla už spát, jinak bych prospala celé dopoledne, což nesnáším. Hoďku jsem se dostávala z kocoviny a kolem poledne jsem si šla zaběhat, vyčistit hlavu a oběd jsem měla před třetí.

Jinak mám klasickou nedělní krizi. Musím si dát nějaké malinkaté cíle nebo odměny za práci - prostě důvody, proč vstát vůbec z postele. Mám teď třeba vedlejšák a jsem nadšená, ale zároveň se mi do toho nechce. :-D Ale zase to jsou peníze navíc! Musím si najít osobní motivaci... Docela jsem se nadchla tím, že bych na Velikonoce jela do Maďarska, když jsou 4 dny volna. :-)

16. února

17. února 2017 v 4:37 | Elena Sainte

Snídaně: psyllium chléb, jedno míchané vejce se šunkou, rajčata
svačina: pomelo, neslazený kefír
oběd: játra s rýží, červená paprika
"svačina": McFlurry :-/
večeře: 1/2 kuřecího stehna, rýže, okurek
pohyb: indiánský běh 5 km (3 km běh, 2 km rychlá chůze)

Do práce nám chodí kamarád. Nosívá třeba croissanty, ty snadno odmítám, ale tu pitomou zmrzlinu (asi poprvé jsem měla něco z McDonalds :-D) by neměl nikdo sníst a já byla zvědavá, co na tom všichni mají.

Běh byl skvělý. Neměla jsem pak ze zmrzky výčitky a užila si to (i na sněhu). Zrovna zapadalo Slunce, bylo to moc pěkné. Rychlou chůzí jsem došla na kraj města, kde je méně lidí - ještě nejsem ve stádiu, kdy bych běhala před sousedy. :-D Ale jiní běžci nebo lidé venčící psy mi nevadí.

I na fyzičce bylo znát, že je lepší. Nazvala jsem to indiánským během kvůli tomu přechodu na začátku a konci, ty 3 km jsem uběhla v podstatě v kuse - kromě momentu, kdy jsem fotila Slunce nad obzorem. :-D

Děkuji za vaše komentáře. :-*

13. února

13. února 2017 v 19:36 | Elena Sainte

Snídaně: dva tenké krajíce chleba, sýr, brokolicový salát
svačina: mandarinka
oběd: brokolicový salát se šunkou, sýrem a kuskusem
svačina: zbytek od oběda
večeře: rýže, vepřové nudličky s dušenou zeleninou
pohyb: chůze, 45 min tabata

V pátek jsem se vážila a nic extra to nebylo, míry byly trochu lepší. Tento týden se přeměřím - pro jistotu.

Tahle cesta mě začíná strašně bavit. K O N E Č N Ě !!! Dlouho - ROKY - jsem čekala, kdy se do toho zase dostanu a jsem TAM!
 • Nemám pocit, že musím cvičit, prostě mě to baví.
 • Řekla bych, že jím docela zdravě a nemám chuť večer vyžrat lednici.
Jsou to jen drobnosti, které vidím zatím jen já, ale strašně mě motivují nepolevit: výraznější kůstka na zápěstí (nevíte, jak se jmenuje? :-D), výraznější klíční kosti, menší břichno, pevnější stehna, hezčeji tvarovaná lýtka, během rychlé chůze se na 2km trase do práce nezadýchám...

Přede mnou je STRAŠNĚ dlouhá cesta, holky. Vážím kolem 85-87 kilo. Cíl je mít o 25-30 kilo méně... Je to šílené, strašně se za tu váhu stydím. Serou mě 50kilové rosolovité holky, co chtějí mít 48 kilo, místo aby hejbly kostrou a hezky se vytvarovaly a nechaly si padal chlapy k nohám. Chtějí být křehké, ale neuvědomují si, že díky tomu budou slabé a nikdy nebudou nezávislé.

Ale všechny to dokážeme. ;-) Vím, že to jde, a víte to i vy. Kéž by to bylo hned. Ale dnešek je předzvěst zítřka. Co jste pro zítřek udělaly?

11. února

11. února 2017 v 19:18 | Elena Sainte
Snídaně: celozrnný rohlík, sýr, vejce, zelenina
svačina: proteinová tyčinka
pozdní oběd: kuřecí maso, bramborová kaše, špenát
večeře: sush
pohyb: 15 km túra

9. února

9. února 2017 v 20:03 | Elena Sainte

Tohle je moje největší thinspirace!

Snídaně: celozrnný chléb, Lučina se sušenými rajčaty, cherry rajčata, polníček s rukolou
svačina: banán, bílý jogurt
oběd: čočka s 2 vařenými vejci
svačina: rýžový plátek, Lučina se sušenými rajčaty
večeře: pečený hermelín, brambory, zelný salát
pohyb: chůze

Děkuji vám moc za komentáře! :-*
Dnes to bude bez mouder, jdu se balit a číst. Na víkend vás opouštím, jedu za mužem. Mějte se krásně a zůstaňte silné!

8. února

8. února 2017 v 20:01 | Elena Sainte

Snídaně: krajíc celozrnného chleba, žervé se sušenými rajčaty, polníček s rukolou
svačina: bílý jogurt, jablko
oběd: čočka s 2 vejci, 1 buchta
svačina: dva plátky šunky od kosti
večeře: 1,5 tortily, uzené tofu, sýr, polníček s rukolou
pohyb: 35 minut HIIT cardio pilates, chůze

Pořád jsem špekoun, ale cítím se dobře - fit. Chodím rychle a nejsem zadýchaná, blbnu doma na cvičicí podložce a nabíjí mě to energií... Je to fajn. Člověku to docela dodá sebedůvěru. Vidíte malé změny (třeba na dotek výraznější klíční kosti nebo menší podbradek a pevnější stehna) a víte, že když vytrváte, budete sklízet ovoce.

Jo, jsem odhodlaná.

Myslím, že se držím už dlouhou dobu. Musíte být trpělivé, holky. Nikdy to nebudete mít hned. Ale nakonec to bude stát za to. Vždycky mě mrzí, když se trápíte. Vím, že to někdy nejde, taky jsem se sebou bojovala.
Já jsem si vsugerovala větu "I cesta je cílem". Tahle cesta mě baví - jíst zdravě, hodně pít, oblíkat si legíny a běžecké boty, zvedat činky, chodit na výlety, nejezdit mhdčkem... A to je podle mě recept na zdravý (a šťastný) životní styl - nemít to jako dietu, ale žít tak, abych byla se sebou spokojená. Hladovění pro mě byl jen útěk.

Mějte se krásně, holky.

7. února

7. února 2017 v 21:10 | Elena Sainte

Snídaně: krajíc celozrnného lisovaného chleba, cottage, šunka od kosti, cherry rajčata
svačina: Bebe DR s jogurtem, banán
oběd: francouzská bageta, tvarohovo-pažitková pomazánka, 80 g Schwarzwaldské šunky, polníčkovo-rukolový salát
svačina: sýr koliba, cherry rajčata, později: 1/2 kiwi
večeře: grilovaný hermelín, malá bagetka
navíc: 3 piva
pohyb: chůze, běh cca 600 m :-)

Cestou z vlaku jsem 3/4 cesty (do kopce) běžela. Asi abych měla lepší pocit kvůli těm pivům a dokázala si, že nejsem úplná lemra nebo co. Kdo mě chápe? :-D
Byla jsem s klukama na pivo, bylo to fajn. Zdá se mi, že jsem dlouho nikde nebyla. Často jsem chodívala po práci do centra - na výstavu, do antikvariátu, koupit si plátno... Ale je to tou zimou, brzo je tma, náledí... Těším se na jaro!

6. února

6. února 2017 v 20:09 | Elena Sainte

Snídaně: dva krajíce slunečnicového chleba, sardinky, cibulka, paprika
svačina: 250 ml sojového mléka, musli tyčinka
oběd: uzené tofu s bramborovou kaší, tzatziky
večeře: pečený pstruh, brambor, rajčata s cottage
pohyb: pilates, chůze

Koupila jsem si dnes v Lidlu novou podprsenku na cvičení. Chci i nové legíny, ale žádné se mi tam nelíbily. Byly buď strakaté nebo s 3/4 nohavicemi.

Pilates jsem si zacvičila doma podle videa od Fitness Blender.

V práci to bylo fajn. Mluvila jsem s šéfem. Dal mi nějakou odměnu ještě za prosinec a chválil mě. Ale stejně se mi tam zítra zss nechce. Vidím to zas brzy na nějaký homeoffice. :-D Letím si číst. :-)

Jaké bylo vaše pondělí? Nějaký úspěch?

5. února

5. února 2017 v 18:58 | Elena Sainte

Snídaně: krajíc slunečnicového chleba, omeleta z 1 vejce s paprikou a cibulkou, rajče
oběd: vepřový řízek po přírodnu, bramborová kaše, nakládané okurky
večeře: uzené tofu, bramborová kaše, nakládané okurky
pohyb: 40 minut posilování středu těla

Neděle je tak zbytečný den...

Normálně mě o půl 2 ráno vzbudili sousedi nade mnou. Hrozně jim vrže postel, takže mám přehled o jejich souloži. Klučina je docela sprinter. Jednou jsem s ním jela výtahem. Usmívala jsem se na něj. Kdyby věděl... :-)

Po nemoci jsem si dala cvičení na posílení středu těla a v týdnu si dám pilates. Zatím se nebudu dřít u tabaty, ale i na tu další týden dojde. Už se těším, až začnu chodit běhat.

Jdu se těšit do práce...

Mějte se krásně, holky.

4. února: Fotojídelníček

4. února 2017 v 21:49 | Elena Sainte

Snídaně: dva krajíce slunečnicového chleba, cottage se zeleninou a česnekem, rajče
oběd: vepřové nudličky s rýží, zelný salát
večeře: šmakoun mexiko, těstoviny, kyselé okurky


Snídani a oběd mám na malém talířku, večeři na velkém. Nevypadá ta porce hned jinak? Když jíte z malého talíře, máte pocit, že toho je víc. :-)

Jinak jsem vstávala až v 9, takže jsem neměla svačinky. Celý den jsem pracovala na druhém blogu. Tentokrát mi snad vydrží déle než tři články. Zatím proto zůstane nepropagován - dokud tam nevytvořím nějaký obsah a nebudu mít jistotu, že ho budu trochu pravidelně tvořit. :-)

Už dlouho mám pocit, že to tentokrát dokážu. Zhubnu. Dlouho jsem to "nepodělala" - nepřejedla se nějakou kravinou. Beru to zlehka, ale dlouhodobě. Bože, je to skvělý pocit - věřit si.

3. února

3. února 2017 v 19:20 | Elena Sainte

Snídaně: kaiserka, uzená Gouda, rajče
svačina: 250 ml neslazeného kefíru
oběd: vepřové nudličky s rýží, zelný salát
svačina: slunečnicový chléb, uzená Gouda, paprika
večeře: 4 masové pirohy, rýže s paprikou a cibulkou

Dnešní homeoffice... Neudělala jsem nic. Hrozně se mi nechtělo, neměla jsem chuť, doženu to holt jindy.

Někdy v září 2015 jsem vysadila antikoncepci a od té doby nemenstruovala - je to normální, neměla jsem cyklus, nedorůstala sliznice, nebylo co vylučovat (spousta holek si furt myslí, že krvácet prostě MUSÍ, ale není to tak), takže bez starostí.
Včera jsem začala po té dlouhé době špinit a mám z toho rozporuplné pocity. Zase budu muset řešit nějakou antikoncepci - mám Femcap, ale blbě se zavádí.
V čem vidím plus je to, že se mi pravděpodobně zvýšila hladina ženských hormonů. Po vysazení antikoncepce stoupá hladina testosteronu, který může za rychlý růst chloupků a špek na břiše. Ale to píšu jen tak stručně a laicky. No prostě rozporuplné pocity. :-)

Nachlazení je lepší, jen rýma, ale víkendovou túru vynechám a s pohybem začnu od příštího týdne. Doma si dám asi jen pilates, nic náročného.

Jak se daří vám? Co budete dělat o víkendu? :-)

2. února: Můj režim

2. února 2017 v 20:24 | Elena Sainte

Hubnutí je věc s velkým V. Někdy mám pocit, že jde o hroznou pitomost a ptám se sama sebe, proč se tím tolik trápím? Proč mám dny, kdy se mi nechce dotýkat se svého břicha a koukat na sebe do zrcadla? Proč mám dny, kdy si říkám, že to je fuk a jím jak utržená ze řetězu (to se nestalo, ani nepamatuju, ale bylo pár takových)? Proč jindy zas makám a hlídám jídelníček?
Jak to máte vy?

Dnes jsem byla ještě nemocná doma a neměla jsem chuť ani na svačiny.

Snídaně: krajíc chleba se šunkou a sýrem, rajče, smoothie z 1 pomeranče
oběd: holandský řízek, brambory, zelný salát
večeře: šmakoun mexiko, kuskus, paprika

Aktuálně jsem docela pozitivně naladěná. Mám pocit, že to půjde jako po másle a mně se letos konečně zase zadaří. Je to pocit, víte. Když se mi dařilo hubnout (2011-2012), mělo to takový zvláštní nádech. Tenkrát jsem si to neuvědomovala, ale aura těch dní mě zase obklopuje. Vím to. Teď je ten správný čas. Ani přejídání, ani hladovění, je to ideální.
Musíte se do toho prostě dostat. Udělat z pár změn režim a součást každodenního života. Pak to jde samo.

Udělala jsem si takový režim:

Snídaně jím hlavně slané. Včera jsem výjimečně měla proteinovou ovesnou kaši, ale nejvíc mě ráno uspokojí pečivo se sýrem a zeleninou.
 • pečivo: 1 ks kaiserka, 1,5 nebo 1 krajíc chleba (podle velikosti)
 • bílkovina: šunka, sýr nebo 1-2 vejce (míchaná, vařená, omeleta), vege pomazánky
 • zelenina: nejčastěji jím papriky a rajčata, hodně si k tomu posypávám najemno nakrájenou cibulkou chleba s pomazánkou
 • šťáva z 1 pomeranče nebo z 1/2 grepu
 • čaj
Speciální tip na zažívání: 1 lžička jablečného octa, 1 lžička psyllia, voda (to si dávám občas po ránu).

Svačinu se snažím nevynechávat, ta bývá většinou sladká.
 • ovoce
 • bílý jogurt nebo kefír
 • sušenka, flapjack, dobrá vláknina
Obědy si dělám většinou doma. Už si jídlo neobjednávám. Když nestíhám vařit, koupím si něco cestou v supermarketu. Je to zdravější a levnější než donáška.
 • rostlinné bílkoviny: tofu, seitan, tempeh, někdy sojové maso
 • maso: kuřecí, občas vepřové, z ryb si kupuji do práce uzeného lososa
 • přílohy: čočkový salát, nejčastěji rýže a kuskus, brambory, výjimečně těstoviny
 • obloha: zeleninu vždy a všude :-)

Odpolední svačiny jsem oproti první půlce roku 2016 taky zase zařadila. Mívala jsem hlad a poslední dobou hodně cvičím (kolem 6 večer). 6 hodin bez jídla nepodáte žádný výkon.
 • křehké plátky (rýžové nebo kukuřičné) nebo maces
 • bílkoviny: sýr, šunka nebo vege pomazánka nebo kefír
 • zelenina
Večeře mívám jako obědy. Snažím se teď jíst více ryb. Ne jen uzené makrely a tuňáka, ale i lososa nebo pstruha. Večeřím asi 30-60 minut po cvičení.

Pohyb
 • baví mě intervalový trénink (tabata), který vydržím jet naplno celou hodinu. Baví mě na tom, že jen zapnu timer a sestavu tvořím podle sebe. Cvičení podle videí mě už nebaví, ale občas i nějaké dám pro inspiraci
 • asi 4 roky mě baví pilates, cvičila jsem s Cassey Ho, chodím občas na lekce a nedám na něj dopustit. Je to skvělý relax, protáhnete se a pracujete s vlastní vahou
 • loni jsem začala běhat a bohužel si poranila kotník, ale letos se do toho zase opřu. Totálně jsem odhodila jakýkoliv stud a je to naprosto osvobozující pocit!
 • treking je moje nejoblíbenější víkendová aktivita: několikahodinové túry sama, s přítelem nebo kámoškou jsou pro mě po týdnu v práci nutností. Párkárt jsem s náročností přestřelila, ale o to větší výzva to pro mě byla. :-) Začátky byly krušné, po 3/4 roce je pro mě délka 15 km a výška do 1000 m n. m. výchozí bod. Do práce a z práce denně nachodím celkem 6 km
Máte taky nějaké zvyky (třeba jídlo), které vám vyhovují?

31. ledna: Nachlazená

1. února 2017 v 8:39 | Elena Sainte

31. ledna
Snídaně: 1,5 krajíce chleba se šunkou, pomeranč
svačina: banán, bílý jogurt
oběd: maso s bramborem, červená paprika
svačina: flapjack
večeře: masové pirožky, kuskus, zelenina

AHOJ.

Týden jsem se neozvala. Co nového?

Jedla jsem fakt dobře, cítím se skvěle. Po střevní chřipce jsem se zbavila přebytečné vody. Po zavodnění mi zůstalo v pase o 4-5 cm méně! Vůbec se cítím o dost lépe. Jedla jsem lehce a postupně přešla na svou klasickou zdravou stravu a vše je v pořádku.

Minulý týden jsem jedla krásně. Předevčírem jsem to pohnojila - jsem nachlazená a měla jsem potřebu dát si něco s velkým množstvím česneku, tak jsem si dala dvě topinky. Tento úlet mažu a jedu dál. ;-)

O víkendu jsem byla u přítele. Byli jsme na lehkém, 8km výletu v Teplických skalách. Normálně bychom dali víc, ale přítel byl nachlazený, takže naše síly byly projednou vyrovnané. :-D
A od něj jsem to chytla taky. Dopuju se vitamíny a necvičím, takže se mi nemoc nerozjela. Mám trochu rýmu a škrábalo mě v krku, ale to přešlo.

Dnes pracuji z domu. Mám tam úkoly, do kterých se mi vůbec nechce, takže úspěšně prokrastinuji...

Jak se máte vy?

25. ledna: Večeře s kamarádkou

25. ledna 2017 v 19:50 | Elena Sainte

Snídaně: krajíc chleba, uzený sýr, cherry rajčata
svačina: banán, jablečné DIA sušenky
oběd: těstovinový salát
večeře: grilované kuřecí prso na pizza chlebu, grilovaná zelenina, salát
pohyb: chůze

24. leden: Zpět k normálnímu jídlu

25. ledna 2017 v 6:15 | Elena Sainte
24. ledna

Snídaně: slunečnicový chléb, vejce natvrdo
svačina (v průběhu dopoledne): neochucený kefír, kiwi, jablko, banán
oběd: tortilla, dušená zelenina
svačina: pár DIA jablečných sušenek
večeře: dušené maso, zeleninová omáčka

Ahoj.

Pomalu se vracím k normálnímu jídlu. Jím spíš menší porce častěji. Třeba ovoce ke svačině jsem jedla průběžně od osmi ráno do půl 11.

V pondělí i úterý jsem byla odpoledne docela unavená. Jsem zvědavá co dnes. Mám k obědu těstovinový salát z jogurtu. Čeká nás dnes školení BOZP, vůbec se mi na něj nechce. Chtěla jsem tam pospávat, ale prý budeme psát test. :-D

Pěkné ráno a mějte fajn středu. :-)
 
 

Reklama