Diary

5. října – Tak se nám to víkenduje

5. října 2017 v 19:56 | Elena Sainte

Snídaně: slunečnicový cheba se sýrem a jarní cibulkou, hrnek mléka
oběd: těstoviny se seitanem, žampiony a jarní cibulkou
večeře: pečené stehno s pečenými brambory, rajčatový salát
v průběhu dne: 50 g jemných italských tyčinek

Zítra mám homeoffice, takže už mám skorovíkend. Ještě si musím udělat plán na sobotu, nějakou túru aspoň 25 km. Akorát podle počasí musím zvolit lokalitu (a nadmořskou výšku). :-) U nás dole má být hezky, na horách hlásí nějaký déšť. Pořád mám v záloze kolo.

Dnes jsem po práci pekla ta kuřecí stehna pro mě a pro taťku. Máme mamču v lázních, tak tady hospodaříme. Docela nám to jde. Žijeme takovým úsporným životem. Mamka nakupuje ve velkém a pak se toho moc vyhazuje, hrůza. S tátou se domluvíme, co budeme vařit další den a podle toho nakoupíme.

Tak pěkný skorovíkend i vám. :-)

4. října – Bike day

4. října 2017 v 20:34 | Elena Sainte

Snídaně: slunečnicový chleba se šunkou, rajče / hrnek mléka
svačina: kefír
oběd: slunečnicový chleba se šunkou a sýrem / jablko / 1/3 proteinové tyčinky*
svačina: jablko, pár sušenek (před vyjížďkou)
večeře: penne, seitan, žampiony, jarní cibulka
pohyb: 25 km kolo (15 % terén, 85 % silnice, kopce)

*Zapomněla jsem si doma risotto... :-D

Holky, to dnešní kolo mi neskutečně zlepšilo náladu! Vůbec dneska se mám fajn. Ráno se mi nechtělo do práce, měla jsem schůzku, které jsem se bála, ale dopadla úplně jinak, než jsem očekávala. Někdy si říkám, že mám z p**ele kliku! :-D

A pak taky grafik, který si hraje na strašně zkušeného nadmuže, mluví s námi povýšeně a dělá nám v kanclu akorát dusno, dostal zakázku na web, se kterým nemá zkušenosti, a nejde mu to - tomu říkám instantní karma. Na karmu věřím. Věřím, že když mě někdo štve, nemusím nic dělat, aby dostal nějak "za vyučenou" - najde si ho to samo. Nevím proč, ale sleduju to už několik let.

Naplánovala jsem si dnes vyjížďku převážně po silnici, ale nepříjemně mě tam překvapily dva kopce. Jeden táááhlý, druhý prudký. Někdy na 15. km jsem si říkala, že si to asi zkrátím, ale ujela jsem celou trasu, za což jsem pyšná. Navíc mě pak čekal mezi kopci krásný západ slunce. Hladí to na duši. :-)

Dost sluníčkové nálady. :-D Zítra má být zase zataženo. Ale uvidíme.

Mějte se fajn.

3. října

3. října 2017 v 18:39 | Elena Sainte

Snídaně: slunečnicový chléb se šunkou, rajče, hrnek mléka
svačina: bílý jogurt, müsli
oběd: hřibky na cibulce s rýží
svačina: jablko
večeře: losos, risotto

2. října

2. října 2017 v 20:15 | Elena Sainte

Ahoj, krásky.

Tak je tady říjen.

Jaké bylo mé září?

Jednou jsem uběhla 5 km, na horském kole jsem najezdila necelou stovku, túry 82 km, jedna lekce pilates, nějaké cvičení doma... :-) Chci v říjnu využít poslední hezké dny a po práci chodit běhat aspoň z půlky tak často jako na jaře, nebo využít kolo, na kterém jsem toho minulý měsíc moc nedala.


Jinak mám ze sebe skvělý pocit, co se jídla týče. Opravdu jsem se držela. Občas něco, ale cítím na sobě změny. Kliční kosti, dírka do opasku, menší břicho. Až budu mít někdy ráno čas, přeměřím se a převážím. Ideálně tak po menstruaci. Práce je ještě hodně, ale jsem ráda, baví mě to. Mise "Tělo" se dá plnit celý rok! :-)

Snídaně: kaiserka se sýrem, okurek
svačina: meruňková buchta
oběd: přírodní vepřový plátek s rýží
večeře: houbová žemlovka

26. září – Nahoru, dolů

26. září 2017 v 19:57 | Elena Sainte

Snídaně: kaiserka 2 tvarůžky, cibulka, rajče
svačina: bílý jogurt, lžíce müsli
oběd: uzené tofu s rýží, kolečko tvarůžku, paprikou a cibulkou
svačina: jablko, před kolem 200 ml kefíru, 1/3 proteinové tyčinky
večeře: 1/2 konzervy tuňáka s lžící pom. másla a cibulkou, rajče
pohyb: 15 km horské kolo

Tenhle podzim si, narozdíl od toho loňského, psychicky zatím moc nedávám. Možná je to tím, že jsme do něj skočili tak rychle a ze dne na den bylo chladno a pršelo, možná je to tím, že jsem na křižovatce života.

Abych vás trochu uvedla do své situace - mám vztah na dálku skoro 2 roky. Toho chlapa jsem rok okukovala a on mě, strašně jsem ho chtěla poznat, až jsem ho po jednom koncertě dohnala a řekla mu čau a začalo pro mě neskutečné období.

Na Nový rok mi říkal, že mu nevyhovuje ta dálka. Vyděsila jsem se sestěhování, ale byla jsem připravená do toho jít. Dokonce jsem na jaře absolvovala jeden pohovor. Jenže to postupem času nějak vyšumělo. Nic jsme neřešili a já pořád očekávala, co jako bude. Chci změnit práci, protože mi to na stávajícím místě nevyhovuje, chci se odstěhovat od rodičů, je to ideální doba na to být s mužem, kterého miluju.

Ale s náma dvěma je to složité. Myslím si, že mu to vyhovuje tak, jak to je - je mu 40, má své koníčky, čas pro sebe. Možná mu to narušuju. Ale to je jen moje dedukce. Každopádně to teď musím rozseknout, jinak se z toho už zblázním. Ve čtvrtek to bude buď, a nebo. Včera jsme si vyměnili divný mail a od té doby ticho.

Abyste rozuměly, holky - je boží, inteligentní, hodný, ale oba jsme takoví trochu egoisti, kteří mají rádi navrch, takže žádný z nás tomu druhému nenapíše a ve čtvrtek se uvidí. Včera v noci jsem se vybulela a od té doby je to lepší. Jak to dostanete ven, trochu otupíte...

Jinak mě trápí intimní problém - dnešních 15 km na kole jsem trochu protrpěla, byla jsem odhodlaná dát kolem 27 km, ale nešlo to... :-/ Cestou zpátky jsem se stavovala za kamarádkou a šly jsme na kafe. Je to takové pitomé období... Ale z hubnutí mám dobrý pocit. Mám volné kalhoty. Váha kolísá, ale to je dobře, něco se děje. Jak bude čas, přeměřím se. Ale mám dobrý pocit. Myslím, že jím tak akorát, jak mám hlad. Nehladovím, nepřežírám se, snažím se jíst pestře a hýbat se.

Napište mi, co vás v těchto dnech dělá šťastné. Potřebuji trochu pozitivní motivace. :-)

Pěkný večer, kočičky.

25. září

25. září 2017 v 20:06 | Elena Sainte

Snídaně: kaiserka, lososvá pomazánka, cibulka, paprika
svačina: bílý jogurt
oběd: kuřecí stehno, rýže
svačina: 1/3 proteinové tyčinky
večeře: tofu s paprikou a rýží

24. září – Klidná neděle

24. září 2017 v 19:48 | Elena Sainte

Snídaně: zapečená houska se šunkou a sýrem, paprika
oběd: tortilla s tofu a žampiony
večeře: pečené kuřecí stehno, rýže se žampiony, paprika
pohyb: 17 km kolo

Včera jsem byla dopoledne s kamarádkou, zavezly jsme kamaráda fotit svatbu a pak si daly malý roadtrip s polívkou v restauraci uprostřed lesa.
Odpoledne jsem se rozhodla jet na jednu akci k výročí mobilizace v roce 1938, která se povedla. Přijela jsem o půlnoci a spala do 8 ráno. Dneska jsem se projela na kole a odvezla bratrovi víno, co jsem mu přivezla z Maďarska. Klidný víkend. A teď 3 dny práce a volno u přítele... :-)

22. září – První podzimní den

23. září 2017 v 7:07 | Elena Sainte

Ahojte,

udělaly jsme si v pátek s kamarádkou krásné odpoledne - vyzvedla mě v práci, šly jsme na burgera, pak k jednomu mému klientovi, který má parfumerii, kde jsme si koupily parfém, na kávu a dortík a domů jsme jely oklikou a udělaly zastávku na zapadlém německém hřbitově, v místě vojenského prostoru, kde je taková zvláštní aura... :-)

Ráno mě váha příjemně překvapila, a to dost. Je to moment, kdy se jinak vracím tam, kde jsem byla, ale tentokrát ne! Pátek byl fajn, ale je potřeba nepolevit. ;-)

Přišly mi nové rukavice Fox na bike, tak mi snad počasí brzo dovolí je vyzkoušet. Příští týden by už mělo ustat to mrholení a pršení...

Užijte si víkend, ať je počasí, jaké chce! :-)

Snídaně: kuskus s medem, mandrinka, mandle
svačina: vanilkový kefír, raw tyčinka
oběd: rýže se žampiony, rajčaty a cibulkou
večeře: hovězí burger s kozím sýrem, pár domácích hranolek / caffé latté, cheesecake

Jo a ten burger... Jsem jedla kolem půl 5 a pak už jsem do sebe nic necpala... :-)

21. září

21. září 2017 v 18:32 | Elena Sainte

Snídaně: kaiserka, šunková pomazánka, 2 pl. sýra, rajče
svačina: bílý jogurt, raw tyčinka datle/kokos (Lidl)
oběd: kuskus se žampiony a rajčetem
večeře: tortilla s kuřecím masem, žampiony a rajčetem

Pátek, prosím!

20. září – Pilates

20. září 2017 v 20:30 | Elena Sainte

Snídaně: krajíc chleba se šunkou a sýrem, rajče
oběd: špíz s bramborem
svačina: 1/2 flapjack
večeře: kaiserka, šunková pomazánka, 2 pl. sýra, 2 orestované žampiony, rajče
pohyb: 1 hod pilates (+ 3 km na kole do fitka)

Ahoj kočičky,

dneska mám akční den. Z práce jsem jela o hodinu později, hned se převlékla, dofoukla přední kolo a jela na pilates. Byla jsem na něm naposledy v lednu. Docela to šlo. :-) Pak jsem vyjela jeden kopec, ze kterého jsem měla strach, protože je prudký, ale překvapivě to šlo. No a ještě jsem šla nakoupit. Jsme teď s taťkou 3 týdny sami, mamka je v lázních, tak nám budu vařit zdravě.

Příští týden mám v pátek volno, tak asi pojedu na prodloužený víkend s bikem za přítelem.

Z toho pohybu jsem nabušená endorfiny a po dlooouhé době mám dobrou náladu. Asi taky z toho, že jsem dnes šéfovi na férovku řekla, že mě to tam sere, a on mi říkal, že by o mě nerad přišel, whooo.

19. září – Kolik jsem toho letos zatím nalítala

19. září 2017 v 19:14 | Elena Sainte

Snídaně: krajíc chleba, pom. máslo, 1 míchané vejce
oběd: těstoviny, rajčatová omáčka s cuketou
večeře: špízy s bramborem, zelný salát, okurky
pohyb: 40 minut tabata

Tabata byla skvělá. Rozhodla jsem se pro ni, když odpoledne začalo pršet a já nemohla na kolo. Doufám, že ještě budou slunečné dny... V opačném případě zvolím lekce pilates. Zítra asi půjdu, když bude venku zase hnusně. Během zimy bych možná zkusila nějaké cross trainingy. Jsme zvědavá na svou fyzičku.

Dělala jsem si dnes tabulky. Nemám tam všechny menší túry, procházky a projížďky, nezahrnuje to workouty, ale na triku mám letos minimálně tohle a jsem zvědavá, co zvládnu příští rok. :-)

bike: 454 km
treking: 372 km
běh: 140 km

Tyhle kiláky, i když jich není kdovíkolik, mi daly dobrý základ pro dobrou kondici, a já to na sobě cítím. První větší túra, kterou jsem šla sama, byla v prosinci. Šla jsem sněhem na tisícovku v nefunkčním oblečení a nedávala jsem to a zařekla jsem se, že s tím musím něco udělat - povedlo se. Jsem úplně jinde než před rokem a za rok chci být zase lepší. Ale hlavně - baví mě to. :-)

18. září – Po dovolené

18. září 2017 v 20:25 | Elena Sainte

Snídaně: 3 tousty s česnekem a sýrem
oběd: rizoto s žampiony a rajčaty / nanuk
večeře: tarhoňa s patizonem a sýrovou omáčkou / hrnek mléka
pohyb: 18 km kolo rovina

Byla jsem minulý týden v Maďarsku. Strašně rychle ten čas utekl. Měla jsem napsanou dovolenou i na dnešek a zítřek, ale dneska jsem něco udělala do práce, poslala jsem report klientovi, tak jsem si napsala homeoffice. Zítra to asi udělám taky tak. Nechce se mi tam. Aspoň pošetřím dovču.

Odpolední kolo bylo fajn. Docela jsem se přemlouvala. První jsem chtěla jít běhat, ale nakonec jsem si vzala rukavice a přilbu a šla pro bike. Jsem ráda, že jsem se překonala, udělalo mi to dobře.

9. září – Opět v horách

10. září 2017 v 9:43 | Elena Sainte

Dopoledne: ovesná kaše, tvarohový koláček, krajic chleba se šunkou
odpoledne: 3 skořicové sušenky, boršč, krajic chleba se šunkou, mandarinka
pohyb: túra 25 km Jeseníky

Ahoj kočky,

včera jsem šla krásnou túru z Koutů na Keprník, Šerák a dolů na Čerňavu a do Branné. Cestou nahoru jsem potkala jediného chlapíka, což mi vyhovuje. Nemám ráda davy lidí (v horách už vůbec ne). Na vrcholu Keprníku (1423 m n. m.) jsem se vzájemně vyfotila s jedním párkem. :-)))

Poslední jídlo bylo kolem 7 ve vlaku domů, a to ten chlebík a mandarinka. Doma jsem si už nic nechystala, protože jsem šla v 10 spát a neměla jsem hlad. Takže jsem spokojená. Na túře je mi jedno, v kolik hodin jím. Tělo si o energii řekne a já jen sáhnu do batůžku. Taky jsem si navykla brát nějaké sušenky a ovoce, protože při výstupu často potřebuji nějaké rychlé cukry pro okamžitou energii.

Ještě jsem si z vlaku kilák do kopce tréninkově zaběhla. Musím říct, že fyzička šla pěkně nahoru. Pamatuju si, jak jsem to domů běžela poprvé. Je to táhlý kopec a už pod ním jsem tehdy nemohla.

Jinak mi výlet udělal moc dobře. Cítila jsem se tento týden psychicky pod psa. :-)

4. září – Kolo? Běh? Koloběh!

4. září 2017 v 19:07 | Elena Sainte

Snídaně: cereální kaiserka, sýr, pórek, paprika, hrnek mléka
svačina: banán, bílý jogurt
oběd: uzené tofu s rýží a pórkem, paprika
svačina: 1/2 flapjack Nutrend
večeře: kuřecí maso, tarhoňa, zelenina, sýr
pohyb: běh 5 km

AHOJ!

Tak jsem se odhodlala jít dnes po 2 měsících běhat a byla to PECKA, holky! Strašně mě to nabudilo. 5 km bylo pro začátek tak akorát. Půlku jsem běžela do kopce, půlku z kopce a cítila jsem se příjemně unaveně a motivovaně. Ve dny, kdy nebudu mít čas jít na 2-3 hodinky na kolo, půjdu běhat. Krásně se to doplňuje, ne? :-)

Dnes jsem zapisovala do Kalorických tabulek a mám v jídelníčku ještě prostor. Jsem s příjmem na hranici bazálního metabolismu, po odečtení aktivit na půlce... Měla bych přidat na svačinách. Dopoledne si dát ještě do jogurtu nějaké vločky (mám málo vlákniny) a odpoledne si dát třeba suchar se sýrem a zeleninou. Každopádně vím, že když do sebe hlavně nebudu cpát smažené blbosti a ráno vynechám oblíbené muffiny/koláče z pekárny, PŮJDE TO. Chci mít zase ploché břicho!

Konečně cítím, že jsem zase tam, kde mám být. :-)))

Taky jsem dnes vyřešila záležitost s penězi a řekla si šéfovi o malou zálohu. Hned mi ji dal. Mám pocit, že má strach, že mu odejdu. Já mu ale jednoho dne odejdu... Jen čekám na příležitost. V pátek jdeme jako firma na pivko. Nechtěla jsem jít, ale kolega, se kterým se hodně bavím, říkal, že půjde, tak ať jdu taky, takže si asi půjdu na cider dva.

A jak začal váš týden?

3. září – Nudná neděle a práce

3. září 2017 v 18:30 | Elena Sainte

Snídaně: kaiserka se šunkou a sýrem, pórek, cherry rajčata, kousek borůvkového koláče
oběd: kuřecí stehno s rýží, salát s olivami
svačina: bílý jogurt, lžíce Mixitu
večeře: kuřecí stehno s bramborem, pórek, salát s olivami

Ahoj kočky.

Neděle mi utekla.
Zvládla jsem vysát pokoj a naplnit dvě krabice a jednu velkou papírovou tašku věcmi, kterých se zbavím. Taky jsem si šla koupit klávesnici, protože jsem si tu starou v pátek vytrhla z PC. Pod stolem jsem si zahákla kabel o nohu a pak jsem rychle vstala Uups. :-)

Jsem na štíru s úsporama, asi řeknu šéfovi o zálohu. Příští týden mám jet s přítelem do Maďarska a ještě musím poslat splátku za kolo. S mou prací bych měla mít úplně jiné peníze... Musím si najít už něco nového a postavit se konečně na vlastní nohy.

Moje kamarádka se chce stěhovat za prací do Brna. Původně jsem se chtěla odstěhovat k přítelovi, ale když už to bylo reálné, vycouvala jsem. Do konce srpna jsem mohla poslat životopis na krásnou pozici, ale neudělala jsem to. Víte, necítila jsem z jeho strany to nadšení, které bych chtěla, aby tam bylo - aby se těšil, plánoval se mnou. Vlastně se vůbec nezeptal, zatímco já si lámala hlavu. Myslím si, že má prostě rád své pohodlí a klid. Tak jsem CV neposlala a takhle to i řeknu přítelovi, až se zeptá. Novou práci si určitě najdu. Chtěla bych, aby po mně toužil, aby se mnou chtěl být. Musím zhubnout...

Pokud bude zítra mokro a nebude to na jízdu v terénu, půjdu si asi po dlouhé době zaběhat za město. Těším se. :-) Kdysi byl mou slabinou pohyb, teď to je jídlo. Hýbu se víc než kdy jindy v životě, ale musím se naučit si odříkat, stejně jako jsem se pomalu naučila běhat a zdolávat strmé kopce...

A jak jste na tom vy? Jste spokojené s prací, školou, životem?

Mějte se.


2. září

2. září 2017 v 20:32 | Elena Sainte
girl, travel, and mountains image

Byla jsem dnes na celodenní túře, takže jídlo se neřídilo časem, ale potřebou po energii. :-) Výlet byl super. Nakonec mi skoro celou dobu protivně mrholilo, trochu jsem zabloudila, ale dobyla jsem všechny vrcholy, které jsem chtěla, a bylo mi fajn.

A teď jdu u seriálu usnout spánkem spravedlivých. :-)

Jídlo: 2 krajíce chleba s marmeládou, 2x2 krajíce slunečnicového chleba se sýrem a pórkem, banán, flapjack, nektarinka, rajská omáčka s masem a těstovinami
pohyb: 30 km Beskydy

1. září

1. září 2017 v 20:54 | Elena Sainte

Snídaně: slunečnicový chléb, Madeland light, pórek, cherry rajčata, mléko
svačina: kousek medovníku
oběd: sojové maso na houbách, bramborová kaše, kyselé okurky
večeře: losos, brambory, okurky

Doufám, že předpověď vydrží a zítra už pršet nebude. Jdu na túru do Beskyd. V plánu je 25 km. Už se těším, měsíc jsem nebyla. :-) Venku to teď vypadá děsně, ale vím, že kdybych se na to vykašlala, bude mě to mrzet.
Dnes jsem pracovala z domu a večer si kolegyně přijela pro boty - malovala jsem jí svatební baleríny, co má kamarádce jako dárek. Byla nadšená a já si vydělala pár korun.
Neděli plánuji lenošivou: malovat, uklízet, možná malý vyjížďka na kole, žádné celodenní výlety ani trajdání. Klídek. :-)

A co váš víkend?

30. srpna

30. srpna 2017 v 20:36 | Elena Sainte

Snídaně: 2 míchaná vajíčka, 2 plátky šunky od kosti, rajčata, 2 krajíčky chleba
svačina: čokodortík (od dcer kolegyně - výborný), latté
oběd: kuřecí stehno, brambor
svačina: proteinová tyčinka (kolo)
večeře: cornflakes s mlékem
pohyb: 25 km bike

Měla bych si zase nastudovat, co je dobré kdy jíst. Cornflakes k večeři asi nejsou úplně košér, ale tělo si po jízdě na kole žádalo rychlé sacharidy. A 600 kJ mě nezabije. (Update: podle kalorických tabulek jsem dnes vyšla dobře - až na málo vlákniny.)

Vyjížďka mě trochu zklamala - přes cestu, co jsem měla naplánovanou, byly povalené stromy. Přes jeden jsem kolo přehodila, ale když jsem to viděla dál, vrátila jsem se.
Vyšplhala jsem kopec a sjela louku, nechala si dát žihadlo od včely (jsem alergická na vosy, takže na včely to asi neplatí :-D). Ale pak jsem se našla a jela serpentinami dolů.

Takže v srpnu 163 km na kole. Zítra už nic nestihnu, mám zakázku na malování. :-)

Pa.

28. srpna

28. srpna 2017 v 20:17 | Elena Sainte

Snídaně: opečené tousty, lososová pomazánka, rajče
svačina: čoko muffin
oběd: chléb s šunkou, sýrem a salátem, banán, termix
svačina: toust s kuřecí pomazánkou, rajče
večeře: rýže se zeleninou a masem

Aaaaaw, moc spoko nejsem. Ještě bojuji se zbytky nachlazení, trochu vykašlávám, ale v sobotu chci jít na túru, to věřím, že už budu úplně ok.
V srpnu jsem jen jezdila na biku - 120 km - nic moc. Žádná túra, žádný běh. V červenci jsem pro srovnání najezdila 200 km a nachodila 100 km. Takže v září budu napravovat. Zase jsem po 2 měsících dostala chuť běhat, tak určitě vyrazím. Doufám, že babí léto vydrží dlouho a podzimní plískanice se nám budou vyhýbat... :-)

23. srpna

24. srpna 2017 v 4:35 | Elena Sainte
girl, thin, and skinny image


Snídaně: dvě palačinky s borůvkami
oběd: česnečka, pečený pstruh s brambory
večeře: pórková polévka, těstoviny s masem

Pracovala jsem z domu, tak jsme byly s kamarádkou na oběd. Pstruh byl docela fajn, ale úplně mě nenadchl, byl dost přírodní, trocha koření nebo česnekového másla by mu neuškodila. Jinak jsem trochu nachlazená, tak tento týden neběhám, ani nejezdím na kole. Jinak mám pohybu až až.

Dnes jedu do Prahy na školení a měla bych jít na oběd s jedním kamarádčiným kamarádem, se kterým si píšeme. Ona jet nemohla, ale chce, abychom se seznámili, že jsem oba podobně "divní". Je to jen v kamarádské rovině, stále mám přítele, o kterém jsem tady v roce 2015 básnila, než jsem ho v prosinci toho roku konečně oslovila - po školení k němu jedu na víkend.

Jak jsem nikdy neměla problém s tím, že bych musela doma sedět u rodinných obědů nebo do mě babička cpala chlebíčky na rodinných oslavách, mám tento problém teď na stará kolena s přítelovou mamkou, která furt peče, dává mi obří porce a něco mi nabízí. Holky, už to chápu. :-D Říkat pořád ne je dost psychicky náročné a únavné, tak se snažím ji trochu krotit.

I'm baaack. :-)

Zpátky k blogování

23. srpna 2017 v 9:03 | Elena Sainte
girl image

Ahoj.

Od jara blog flákám. Nedávno jsem měla opět chuť začít pravidelně psát. Jídelníčky, myšlenky, zážitky. Najít tady opět chuť něco dokázat.

Pravdou je, že mívám chvilkami pocit, že už jsem na tohle blogování o hubnutí stará. Někdy se i cítím povinna být před vámi pozitivní a předávat ostatním sílu, přitom bych sama potřebovala, aby mě někdo občas usadil a řekl mi: "Neblbni, podívej se na věc reálně, nefňukej a něco dělej".

Teď je období, kdy se mi vrací vzpomínky na rok 2010. Dělala jsem tenkrát opravné zkoušky a nastupovala na maturitní obor o měsíc později - nové prostředí, noví lidé, nové město. Začalo hubnutí a bylo strašně úspěšné. Až do konce roku 2012 jsem měla pěknou postavu, cítila jsem se dobře. Hodně na tohle období vzpomínám. Jsem trochu sentimentální. Možná si to i přikrašluji. Ale dává mi to naději.

Nechci zase úplně propadnout depresi z toho, že už ten čas nikdy nevrátím a nezažiju. Už nikdy nebudu o půl 8 čekat, až mi učitel z vedlejšího kabinetu odemkne (dojížděla jsem a byla ve škole brzo), zatímco jsem si na okně četla. Nikdy nebudu chodit parkem ze školy domů. Stresovat se z matiky... A pak jsem sledovala své hubnutí. V první lavici, týden co týden, jak se mi zvýrazňuje kůstka na zápěstí. Jak mi mamka zapošívá kalhoty, které mi byly větší v pase. Jak si kupuju kalhoty velikosti 38...

Jsou to zvláštní vzpomínky, melancholické. Je jich spousta. Život jde ale dál.

Chtěla bych z toho, co jsem zažila, vytěžit co nejvíc. Trochu si tu dobu možná připomenout, ale jít dál. Proto bych se chtěla vrátit k tomuto blogu, zase si s vámi psát. Možná míň sluníčkově, víc upřímně. :-)

Takže jsem zpět a večer čekejte jídelníček. :-)

Elena S.

2. srpna

2. srpna 2017 v 20:22 | Elena Sainte

Je to tak, opět po nějaké době píšu... :-)

Snídaně: 3 tousty s lososovou pomazánkou, zelenina
oběd: seitan se zeleninou, sladkokyselou omáčkou s tarhoňou
večeře: pstruh, pečené brambory, zelenina
pohyb: 14 km bike

Jak jsem na jaře tak vytrvale chodila běhat, tak hned po nákupu kola konec - nebyla jsem už ani jednou. :-D Jezdím jen na biku, ale možná časem zase začnu běhat. Jak je vedro, chodím se jen tak na chvíli projet po práci. Díky biku mi šla docela nahoru forma. Nedávno jsem dala 40km túru v Beskydech a byla to pecka. Na východ Slunce jsem byla na prvním vrcholu a byla to nádhera. :-) Minulý víkend jsme byli s přítelem v Krkonošéch a složil poklonu (sportovec!) mému tempu - to mě nemohlo nepotěšit. :-)

13. června

14. června 2017 v 8:12 | Elena Sainte
fitness, girl, and body image

Snídaně: 2 krajíce moskevského chleba, 2x Kiri, rajče
svačina: BeBe Dobré ráno
oběd. tempeh s bramborami, rajče
svačina: 1/2 proteinové tyčinky
večeře: seitan s bramborem, sušená rajčata, pažitka
pohyb: běh 8 km

Po nějaké době ahoj, holky.

Běh a horská turistika jsou dva pohyby, na které se teď soustředím. Řekla jsem si, že když do podzimu natrénuji 3 km pod 18 minut, přihlásím se na menší místní běžecké závody. Ideální by to bylo pod 15 min, ale co dám, to dám. No stress, just fun. :-)

Jím průměrně. Kdybych se na jídlo víc soustředila, jsem jinde. Díky běhu mám ale pevné nohy - letos poprvé po 5 (teď jsem se sama zarazila, jak je to dlouho, co jsem přibrala!!!) letech chodím v klidu v kraťasích. Nosila jsem je někdy i loni, ale byl to pro mě stres. Letos to je úplně jinde. A je to fajn.

Jinak chci koupit už kolo. Mám něco našetřeno, mám vybráno, tak jen sháním obchod, který mi ten můj vysněný bajk dodá a seřídí a budu valit po kopcích. ♥

25. května

26. května 2017 v 9:04 | Elena Sainte
travel, nature, and mountains image

Snídaně: Mixit s mlékem
svačina: kiwi, jablko
oběd: uzené tofu s kuskusem a zeleninou
svačina: kousek proteinové tyčinky před během
večeře: losos s pečenými brambory, okurkový salát
pohyb: běh 7 km (1 hodina)

Holky ahoooj! :-)

Měla jsem tento týden takovou dvoudenní depku, ale už je pryč a dneska je mi parádně! Zdržela se nám výplata, protože nám dvě velké firmy nezaplatily faktury, ale šéf nám dal zálohy a já jsem v pohodě. Hlavně když mám na víkend, abych mohla odjet k přítelovi. Zítra spolu jedeme do Wrocławi do zoo. ♥

Minulý víkend jsme byly s kámoškou na menší túře: 20 km, kdy jsem si pokořila další beskydskou tisícovku do výzvy. Už je počasí na to, abych začala plánovat svůj vícedenní přechod Jeseníků se spaním pod šírákem (jeeej). :-D Díky celkem pravidelnému běhání a túrám mám docela fyzičku a cítím se na to. Loni bych si to vůbec nedokázala představit! Takže chápu, když mi píšete, že byste cestou umřely - ale není to tak. ;-)
Občas taky zažívám horké chvíle (třeba na promáčených cestách s kotníkama ve vodě :-D), ale je to vášeň. Když se dostanete na vrchol, vidíte pod sebou hory a tu hru slunečních paprsků, je to obrovské uspokojení. Když chodím sama, cestou si ujasním spoustu myšlenek a vyčistím hlavu. Určitě to je o druhu povahy - někoho uspokojí hoďka v posilovně, někoho vínko s kámoškou (to mám taky ráda! :-D), někoho zas příroda.

To jsem se rozkecala. :-D

Jinak tento poslední 7km běh byl super. Už přicházím na kloub svým bolavým holením. Musím se zezačátku pořádně zahřát a protáhnout, pak se mi běží parádně. V neděli jsem uběhla 9 km, ale tam jsem měla pár vsuvek, kdy jsem šla rychlou chůzí.

Jinak díky za vaše komentáře! Našla jsem jednu boží firmu, která sice nemá vypsanou pozici, ale i tak už uvažuju, jak je oslovit. Chci kreativní práci v kreativní firmě, takže hodit jen po někom CVčkem nepřipadá v úvahu . :-)

Užijte si víkend! ♥

15. května

16. května 2017 v 8:09 | Elena Sainte

Snídaně: dva krajíce slunečnicového chleba, tuňáková pomazánka s Lučinou, rajčata
svačina: banán
oběd: maso se zelím
večeře: tempeh se zelím
pohyb: běh: 4,6 km

Holky, čas hrozně letí. Není to tak dávno, co jsem se těšila na jaro, až začne být ráno pořádně světlo, a už je tady pomalu léto.

Pohovor mi nevyšel. Teda napůl. Aktuálně tam nemají pro mě pozici v online marketingu, ale nabízeli mi jinou, kterou jsem odmítla (moc odpovědnosti, na kterou se necítím). Odpoledne mi ještě HR manager volal a děkoval, že jsem přišla a ptal se, jestli jsem si to nerozmyslela. Když tam pro mě budou mít pozici, ozve se mi. Bylo mi to trochu líto, moc se mi tam líbilo. Už cítím, že potřebuju změnu.

V pátek jsem se vážila a měla o 2 kila méně než před měsícem. Moc mě to potěšilo, i když to není kdovíjaký zázrak. Víkend jsem si pak užila s kámoškou v Krakowě - koncert, umění, alkohol. :-)

Jinak už běhám v nových terénních botách a jsou boží. Zároveň beru kloubní výživu a problém s bolavými holeněmi a koleny ustal (i když ta mi pořád docela loupou, ale ne tak šíleně). Ten víkend, kdy jsem psala naposledy, jsem v nich byla na túře. Nakonec jsem šla sama 27 km. Byla to šílenost, protože bylo po deštích a já tolikrát skončila po kotníky ve vodě, že jsem ráda, že jsem z toho neměla pak nějakou chřipajznu. Ale bylo to super. Tento víkend půjdu pokořit zase nějaké beskydské vrcholy (jo, jedu výzvu 32 vrcholů Beskyd). :-)
 
 

Reklama