Diary

4. září

5. září 2018 v 10:08 | Elena Sainte

Snídaně: chia pudink (chia, sojové mléko, přesnídávka), mineola
svačina: broskev, 3 ovesné sušenky
oběd: seitan s rýží a zeleninou
svačina: 3 ovesné sušenky, 1 ks domácího perníku
večeře: zapečené batáty s tofu, mrkví a cibulí, bílý jogurt s česnekem
pohyb: crossfit

Hýbe se to

31. srpna 2018 v 19:57 | Elena Sainte

Věci jsou v pohybu. Můj život je v pohybu, já jsem v pohybu. Je dobře, když se to hýbe. :-)

Včera jsem šla na crossfit. Asi začnu chodit 2x týdně. Původně jsem chodila jen v úterý, protože první cvičení jsem měla ve čtvrtek a následně jsem v sobotu šíleně trpěla na túře. Tentokrát cítím svaly, ale je to v pohodě.

Ráno jsem stoupla u rodičů na váhu. Svou digitální mám sbalenou někde v krabici, tak jsem vlezla na klasickou a ukazovala asi o kilo a půl méně, než když jsem se tady vážila někdy před tím měsícem. Ok.

Dnes mi kamarádka naložila 5 banánovek plných knih a odvezla k sobě. Zítra pomáhám stěhovat její mámu, a když se vše vleze, tak mi odvezou ty bedny do Brna. Doufám, že vše klapne. Nechci je vézt dodatečně někdy příští týden (nebo kdo ví kdy). Zároveň se tam budu muset dopravit vlakem, tak beru batoh, tašku přes rameno, plátěný batůžek přes druhé a do ruky krabici s barvami a skicáky. :-D

Nevím, jak všechno zvládnu, ale nějak se to udělá. Každopádně se něco děje, a to je dobře.

A co děje ve vašich životech?

28. srpna

28. srpna 2018 v 19:19 | Elena Sainte

Snídaně: vícezrnný rohlík, 2 plátky sýra light, okurek
svačina: muffin, kafe
oběd: penne s masovými kuličkami s parmezánem a Mozzarellou v omáčce z loupaných rajčat s čerstvou bazalkou
svačina: banán
večeře: norská polévka (hustá polévka s lososem, mrkví a rýží)
pohyb: crossfit

Ahojte,

hodně děkuju Vivien za komentář k minulému článku.

Nikdo neříkal, že to bude jednoduchý. Ta cesta není jen jedna, ale každou z vás respektuji. Já se snažím jít na to zdravě. Vím ale, že budu muset omezit určité druhy potravin. A hlavně nepřipravovat tolik jídel na oleji! Za 2,5 měsíce jsem spotřebovala litr slunečnicového oleje, a to vařím jen pro sebe. Nejčastěji restuji, ale je tady na bytě tak blbá pánev, že se mi to tofu jinak furt přichytává. :-D Takže na to teď kašlu. Koupila jsem si olivový olej a zapékám v troubě a jen to zakápnu. Jinak jsem dopotřebovala máslo, takže už ani nemažu, přijde mi to zbytečné, protože často snídám pomazánky. Tuky byly můj nešvar.

Včera jsem byla s kamarádkou na bytě, kam se teď pomalu stěhuju. Pomohla mi tam odnést pár knih, oblečení a kytky a poseděly jsme tam. Je mi tam moc příjemně. Vůbec netuším, jak tam dostanu nějaký nábytek, protože nemám auto a asi spíš nakoupím z druhé ruky než nové (atkže bez dovozu z IKEA :-D). Před několika týdny se mi nabízel kamarád, který se teď stěhoval, že má praxi. Jenže mezitím jsem u něho strávila noc - jen jsme pili pivo a kecali - jenže v 5 ráno, když jsme se loučili u autobusu, jsme se DLOUHO objímali a pak mi dal pusu na pusu. Skoro bych to klasifikovala jak polibek (!) a od té doby jsme se neviděli. :-D Takže nevím!

V sobotu jsem byla na túře v Jeseníkách a musela jsem překonat potok, takže jsem se vyzula a přešla vodou. Cítím se teď trochu nachlazeně. Přišla jsem domů, připravila si heřmánkový čaj s medem a citronem a vodu s medem a citronem a ležím pod peřinou. Trochu jsem si zdřímla a hned jsem se cítila lépe. Snědla jsem velký talíř polévky, dám si za chvíli sprchu, v noci se zkusím vypotit a ráno si přispím tak do 7. Bude to dobré. :-)

Dnešní crossfit byl supr. Dělali jsme výpady s osou. Měla jsem na ní 25 kg a dalo mi to v závěru už zabrat. Uvidím, jak se budu zítra cítit a šla bych asi i ve čtvrtek, protože o víkendu se asi nedostanu na žádnou túru. Budu pomáhat kamarádce a její mámě se stěhováním a doufat, že se mi k nim vleze i pár mých krabic. :-D

Jinak si říkám, že bych si dala polévku k večeři i zítra, brala jsem ji z bistra kousek od naší práce, a zkusila bych tak odlehčit jídelníček a žaludek navečer... Uvidím, na co budu mít chuť (a jaká bude v nabídce polévka). :-)

Nedostaneš to, co chceš, ale to, na čem pracuješ

24. srpna 2018 v 18:03 | Elena Sainte
Bylo by fajn, kdyby se nám plnila přání a sny, ale tak jednoduché to není. Samozřejmě že můžeme mít to, co chceme, ale musíme pro to taky tvrdě makat.

To je i můj kámen úrazu. Jsem benevolentní. Nedokážu na sebe být tvrdá. Neodkážu být perfekcionistka.

Někdy se to ve mně probudí a dokážu zamakat. Když jsem na túře v horách a tlačí mě čas, dokážu se vzchopit a běžet, i když už mám za sebou 20 kiláků. Když jsem šla sama dvoudenní přechod Králického Sněžníku, byla jsem večer po 30 km ve vedru unavená, ale nemohla jsem zastavit, dokud jsem nenašla to své vyhlédnuté místečko v mapě, kde jsem chtěla spát. V pohybu se dokážu kousnout a zamakat. Potit krev.

Co se jídla týče, jsem looser. Není to neznalostí, je to lenost. To mě drží dole a jsem z toho už unavená.

Nejsem se sebou spokojená.

Nevzdám se. Povedu tento boj se sebou dál, dokud nebudu tam, kde chci být. NIKDY NENÍ POZDĚ. Myslím si, že úspěch je v malých krocích, ale protože je jich hodně, pomůže mi sepsat si je a večer si je odfajfknout. Z minulosti vím, že mi tohle "plnění cílů" pomáhá, než si je zažiju jako rutinu.

Ne, nevzdám se.

21. srpna

21. srpna 2018 v 20:16 | Elena Sainte

Snídaně: 3 suchary, vegan "škvarková" pomazánka, ředkvičky
svačina: bílý jogurt, jahody
oběd: losos, vařený brambor, žampiony s cibulkou a špenátem, 1/2 červené papriky
svačina: 2 suchary zapečené se sýrem a angl. slaninou
večeře: rýže, cuketa, cibule, mrkev na kari, sýr, paprika
pohyb: crossfit

14. srpna

14. srpna 2018 v 17:38 | Elena Sainte

Snídaně: přes noc máčené ovesné vločky a chia s mlékem, semínka, ostružiny
svačina: raw tyčinka
oběd: zapečený brambor s cuketou, cibulí a rajčetem, koření, sýrem + okurek, rajče
svačina: kousek sýra (při vaření oběda na druhý den :-))
večeře: uzená makrela, listový salát, zakysaná smetana s česnekem a okurkou, houska
pohyb: crossfit

Konečně mě po odchodu z práce neporazil příval horkého vzduchu. Dneska je příjemně. Crossfit byl super, jsem zvědavá na svaly zítra. :-)

Zítra by mi měla dojít konečně plnohodnotná výplata (minulý měsíc jsem dostala půlku, protože jsem nastupovala v půlce června). Budu muset odkládat na nějakou výbavu do nového bytu - postel, skříně, hrnce. Doufám, že hodně věcí seženu od přátel nebo na netu, protože to je spolubydlení a není potřeba do toho rvát prachy. Ale už se těším a věřím, že to tam bude o něčem jiném než na současném bytě.

Bydlím tady s jednou anorektičkou (původně to byla jen má domněnka, ale pak jsem o tom četla u ní na blogu). Říká, že nesmí mléko ani pšenici, takže jí dušenou zeleninu, tofu a tak. Ok, moc jí to nevěřím. Je opravdu ošklivě vychrtlá. Ale je to její věc. Jinak je docela hodná, ale zabere strašně místa - v lednici má dvě vysoké police, na vaně spoustu krámů, na sporáku má furt dvá kastroly. Ale už na to kašlu, měsíc to tady doklepu a nazdárek. :-)

13. srpna

13. srpna 2018 v 20:04 | Elena Sainte

Snídaně: 3 suchary s pomazánkovým máslem
svačina: švestka
oběd: kuřecí s bambusovými výhonky a houbami, rýže, salát
svačina: Corny
večeře: zapečený brambor s cuketou, cibulí a rajčetem, koření, sýrem + pár malinkých sucharů
pohyb: 2x15 km kolo

Čauko,

nemám na bytě nic moc k jídlu, takže jsem ráno neměla žádnou zeleninu ani ovoce, kolega naštěstí donest něco ze zahrádky, tak jsem si po příjezdu do práce dala švestku a vzala si s sebou domů cuketu a rajče. Jsem před výplatou. :-D

Cestou domů jsem nasbírala ostružiny a připrava si vločky s chia na zítřejší ráno.

Ráno mi to do práce na kole trvalo 50 minut, odpoledne 54. Mám u domu v závěru šílený kopec. Cestou domů mě pak trochu píchalo v břiše/žebrech, nevím. Jinak ta jízda nebyla špatná. Zítra ráno jdu na crossfit.

Jinak mám před sebou stěhování a zabydlování se v novém bytě. Ve to úžasný podkrovní dvoupatrový byt. Sešla jsem se tam se slečnou, která mi hodně sedla. Je to od bývalého kolegy kamarádka. Jsem ráda, že to vyšlo a těším se na vybavování pokoje. I když to obnáší nějaké noci na matraci a paletě, než si pořídím postel. :-))) Ale ta svoboda... :-)))

Mějte se krásně. :-)

Vzpomínky

12. srpna 2018 v 7:26 | Elena Sainte

Znáte ty vzpomínky na Facebooku, že?

Vyskočil mi tam dnes jeden status z roku 2010. Ten den si dobře pamatuju. Nebo aspoň ten večer. Jela jsem se známým někam ven sledovat perseidy. No, ze sledování nic nebylo, ehm... To ale není pointa. Mně se totiž vybavilo, že tehdy jsem začala poprvé řešit víc jídlo. Tehdy to začalo. V tomto období, v létě 2010. O rok později jsem byla štíhlejší.

Nedokážu na tento úspěch vůbec navázat. Už nikdy jsem takhle nezhubla. Jen maličko, ale neměla jsem už ploché břicho. Velký podíl na tom měla určitě slabá vůle. Jestli to jsou zdravotní problémy, jsem nikdy nezjistila a mám strach to zjišťovat. Dám si ještě jednu šanci. Dám si čas, a když to nebude mít efekt, začnu to řešit.

Zhubnout, být štíhlá. Není to pro mě jen o vzhledu. Je to jeden ze zdrojů sebevědomí - při nákupu oblečení, s přítelem. Je to jeden z faktorů kondice - jsem aktivní člověk, vyšší váha zpomaluje a zatěžuje klouby. No a jsem prostě mladá, chci nosit sukně, aniž by se mi o sebe bolestivě třela stehna, tílka, aniž by mi z nich někde něco teklo, nechci koukat na fotky a vzpomínat, jak jsem se trápila se špeky.

Chce to plán. Jasně daný, reálný, napsaný. Mít si co odškrtávat. Malé krůčky, hodně času. Nespěchat. Mít se ráda. Být pozitivní a pracovat na sobě.

2. srpna

2. srpna 2018 v 20:11 | Elena Sainte

Snídaně: 3 suchary, lilková pomazánka, pórek, banán
svačina: borůvkovýjogurt Alpro
oběd: hovězí s jasmínovou rýží, okurkový salát
svačina: pár kousků musli srdíček, broskev
večeře: pečený batát, seitan s mrkví, cibulí a pórkem
pohyb: 2x15 km kolo

Jezdívám do práce na kole. Ráno 15 km, odpoledne 15 km. I když je vedro, docela to jde. Když jedete na kole, fouká kolem vás vítr, to je v pohodě. Horší je, když zastavím. V cíli mě polije pot. :-D Jinak je to super.

Zrovna jsem dovečeřela a musím si trochu poklidit v pokoji. Jeden spolubydlící naštěstí dnes odjel na víkend. Trochu mě štve. Jsme tady dvě holky a on (rozešli se s přítelkyní). Druhá spolubydlící tady má každý druhý den svého přítele. Občas by mohli jít k němu... Ironií je, že jsou od sebe, protože mají pauzu. :-D

Už se těším, až se za měsíc odstěhuju... :-)

31. července

2. srpna 2018 v 13:23 | Elena Sainte

Snídaně: 3 suchary, 2 tvarůžky s cibulkou, okurek
svačina: acidofilní mléko
oběd: tempeh s tarhoňou a sladkokyselou omáčkou na cibulce a žampionech
po obědě: kousek piškotu s jogurtovou polevou s kokosem, ostružiny
večeře: těstoviny s uzeným tofu, žampiony, pórkem, mrkví a smetanou, balkánský sýr
pohyb: crossfit

Dnešní crossfit byl super. Na rozehřátí jsme se ve dvojicích střídali - jeden dělal statický cvik, druhý běhal. První cvik byl plank, druhý dřep, třetí se leželo na zádech se zdviženýma nohama a rukama. Pak jsme dřepovali s 25 kg na ose a střídali to s angličáky.

Hlavní workout byly 3 cviky, které jsme dělali bez pauzy 5 kol: 5 kliků, 10 dřepů s medicinbalem s výhozem o stěnu, 12 kalorií na vesle.

Pak byly 3 cviky na břicho a protažení.

Tenhle systém tréninku mi strašně vyhovuje.

30. července

31. července 2018 v 11:40 | Elena Sainte

Snídaně: 3 suchary, cottage s cibulkou a rajčetem, oregano
svačina: bílý jogurt, musli sušenky
oběd: kuřecí játra s jasmínovou rýží, rajčatový salát
večeře: tempeh s tarhoňou a sladkokyselou omáčkou na cibulce a žampionech
pohyb: 30 km kolo

Uf!

27. července 2018 v 11:17 | Elena Sainte


Přijela jsem v noci k rodičům a dnes ráno se zvážila a je to děsné. Opravdu to není dobré.

Ale nevzdávám se. Budu teď každé úterý chodit na crossfit a pokud nebude úplně šptané počasí, aspoň 2x týdně pojedu do práce na kole.

Co se týče jídla, tak hodně dělám na oleji - lososa, tofu, seitan, žampiony, všechno... Koupila jsem si pekáček, takže zkusím spíš péct. Na stávajícím bytě skoro nic nemám, protože tam jsem jen dočasně a v září se budu stěhovat, takže je vše hodně probizorní.

21. + 22. července

22. července 2018 v 20:57 | Elena Sainte

Sobota

Snídaně: kaiserka, žervé, pesto, rajče
oběd: losos s žampiony a červenou cibulkou, brambor, zeleninový salát
večeře: 1/2 vegan pizzy
později: 1/2 krajíce chleba s tvarůžky (na koncertě :-))
pohyb: 15 km kolo

S kamarádkou jsme byly na koncertě. Předtím jsme se stavily v Pizza Punk na dost dobrou pizzu. Fakt výborné těsto. Na pizze byla jen rajčata, "ricotta" a čerstvá bazalka. Jednoduché a dost dobré.

Protože jsem v pátek nikde nebyla, vstala jsem docela brzo a šla na kolo. Už před 7. jsem byla u Brněnské přehrady. Nikde nikdo, krásné počasí... Po obědě jsem si na chvíli zdřímla, ale vzbudila mě spolubydlící, má takový pronikavý hlas. :-D

Neděle

Snídaně: 4 křehké plátky, Žervé, pesto, cibulka, rajče
svačina: zákys, hrozny
oběd: veganské Bún bò Nam Bộ, ledové latté, vegan dortík
večeře: uzené tofu s penne a žampiony, sladkokyselá omáčka, balkánský sýr

Měla jsem pohodovou neděli. Dopoledne jsem se dívala na Big Bang Theory, psala jsem mail, na oběd jsem se sešla s kámoškou a jejím přítelem a šli jsme do Forkys, pak jsme šly s kámoškou do Tigeru a do Biooo, kde jsem si koupila nějakou kosmetiku - šampon, pleťovou vodu, bambucké máslo... Přišla jsem až kolem 5. a dala si vanu a dokreslila jeden obrázek.

Je mi fajn a cítím se docela spokojeně, co se jídla týče. Vůbec jsem neměla žádné chutě. Vždycky je co vylepšovat, ale věřím, že pomalými krůčky dosáhneme velkého úspěchu. :-)

20. července

21. července 2018 v 9:27 | Elena Sainte

Já jsem na změnu připravena. A ty?


Snídaně: bílý jogurt s ovesnými vločkami, 1/2 pomeranče, lžička arašídového másla, 2 lžičky marmelády
svačina: ovesné sušenky, káva
oběd: těstoviny s loupanými rajčaty, cibulkou, uzeným tofu a sýrem
večeře: croissant
pohyb: 2x15 km kolo

Myslím, že tento týden byl takový oťukávací, abych zjistila, jestli jsem připravena na změny. A řekla bych, že jsem.
  • Snědla jsem hrozně málo pečiva: veganský burger, 1 kaiserku, 1 croissant.
  • Ve středu jsem od odpolední svačiny nejedla. Byla jsem s kamarádem M. na pivo. Nebylo mi v noci dobře. :-D
  • Začala jsem jezdit do práce na kole. Ráno 15 km, odpoledne 15 km. Chci aspoň 2x týdně.
  • Jediné maso, které si na bytě vařím, je ryba.
  • Žádné brambůrky ani mlsání na bytě.
Kromě setkání s kamarádem jsem byla 2x v letním kině a dnes (sobota 21. 7.) půjdu na koncert. Ten kamarád se před 2-3 měsíci rozešel a odstěhoval od přítelkyně, se kterou byl dlouho. No a když jsme se objímali při loučení, zdá se mi, že mi přejel rukou po dlani. :-D Já prostě nevím, měla jsem 4 piva a nejedla jsem, ale nemyslím si, že to bylo náhodné zavadění. :-D
Trochu se mi to líbí a trochu mě to znepokojuje (mám přítele). Vůbec jsem poslední týden taková, že koukám po chlapech - třeba se mi hrozně líbil chlápek, co mi na začátku týdne opravoval nějaké maličkosti na kole. Asi hormony, léto... :-D

Odstěhovala se nám jedna spolubydlící, která se rozešla s přítelem. Mně je to víceméně jedno, za měsíc a půl se budu stěhovat, no ale nevadí mi to - bylo to bordelářka. :-D Pokud s někým bydlíte, uvědomte si, že tam nejste sami. Plný dřez nádobí, vlasy v koupelně, boty v předsíni, lednička... Mě by hanba fackovala asi, a to jsem vždycky byla docela nepořádná.

A abych jen nekecala, půjdu vytřít. :-D

Užijte si víkend.

16. + 17. července

17. července 2018 v 18:20 | Elena Sainte

Snídaně: bílý jogurt, lžička arašídového másla, lžička jahdoové marmelády, ovesné vločky, nektarinka
svačina: bílá jogurt, domácí perník
oběd: kuřecí řízek, brambory s cuketou
večeře: losos, brambor žampiony, salát s bylinkovým dresinkem

Snídaně: 4 rýžové křehké plátky, Palouček, pesto, sýr, paprika
svačina: bílý jogurt, nektarinka
oběd: losos, brambor, žampiony, salát s dresinkem
večeře: seitan, loupaná rajčata, žampiony, sýr, rýžové těstoviny, salát

Byla jsem si dnes v servisu pro kolo. Je tam strašně sexy chlápek. :-D Musím se naučit jíst odpolední svačiny, mívám už k večeri hrozný hlad, a kdybych šla po práci na kolo nebo běhat, tak to nedám.

Koupila jsem si dnes nějaké bylinky a ricinový olej. Ráno jsem se protáhla a chci to dělat pravidelně. Cítím se fajn. Jídelníček zatím ok, ale může to být lepší. Piju vodu s citronem a mátou. Koupila jsem si dvojjazyčnou anglickou knihu Bílý Tesák, abych pocvičila slovíčka - chodím v pondělí na angličtinu. A taky jsem si koupila knihu o lidské anatomii, abych se zlepšila v kreslení lidí.

Musím říct, že žiju docela pohodový život. Mohu se soustředit na hubnutí a na sebe. Včera jsem byla sama v letňáku a zítra jdu s kamarádem na pivo. Do kina se chystám i ve čtvrtek - na film o Egonu Schielem.

Je mi báječně. :-)

Víkend u rodičů

15. července 2018 v 10:42 | Elena Sainte

Holky, už chápu vaše spílání na víkendy u rodičů.

Snažím se najet na nějaký režim, ale když máma smutně řekne, že koupila kuřecí, že chtěla udělat řízky, tak jsem prostě musela posunout odjezd až po obědě. (Ale to příště pořeším lépe.)

V pátek jsem to navíc přepískla s vínem a Morganem. Včerejšek teda uplynul s bolestí hlavy, kdy jsem nebyla schopná víc než jen napůl spát u Gilmorek, z čehož mám teď taky výčitky - taková ztráta času...

Už jsem si ale napsala nákupní seznam pro NOVÝ START! Jak odpoledne dojedu do Brna, půjdu na kolo nebo běhat. Potřebuju se dostat do rovnováhy.

Razím teorii, že nejlepší začátek je TEĎ HNED. Proto se na to nevykašlu ani po řízku, ale prostě odpoledne už pojedu na normální vlně. Představa, že bych do sebe měla dostat ještě něco smaženého... Ne.

10. července

10. července 2018 v 20:49 | Elena Sainte

Snídaně: cereální bagetka, makrelová pomazánka, cibulka
svačina: banán
oběd: rýže, směs z loupaných rajčat, lilku a žampionů
navíc: cookie z Lidlu
svačina: cereální bagetka s brokolicovou pomazánkou
večeře: 3 kukuřičné plátky, restované kousky žampionů a mrkve, restované tofu, rajče, vejce
pohyb: 6 km běh

Běželi jsme dnes s kolegy do práce. V plánu bylo 9 km, ale střihli jsme to nakonec přes pole a dalo to méně. Dlouho jsem neběhala, tak jsem se bála té vzdálenosti. Ze začátku jsem měla problém s holeněmi, ale jak jsem se zahřála a rozhýbala, bylo to lepší a běželo se dobře. Mám z toho skvělý pocit. :-)

Jsem teď 4. týden v nové práci a jsem za tu změnu strašně ráda. Znamenalo to stěhování od rodičů do 100 km vzdáleného města. Toho jsem se bála, ale všechno proběhlo tak nějak přirozeně a je mi dobře. Chci své samostatnosti teď využít pro své hubnutí. Nakupuju si sama, přivezla jsem si sem kolo, kolegové jsou dost sportovně založení... Správná konstelace všeho.

Nikdy není pozdě.

9. července

9. července 2018 v 19:58 | Elena Sainte

Snídaně: kaiserka, makrelová pomazánka, cibulka, celá paprika
svačina: raw tyčinka
oběd: rizoto (rýže, cuketa, žampiony, cibule)
večeře: losos, rizoto (od oběda)
navíc: cider

Dneska jsem chtěla jít odpoledne běhat, ale když jsem šla domů, pršelo (taková výmluva :-D). Ale ve skutečnosti jsem nešla, protože zítra ráno běžíme s pár kolegy do práce. Bude to skroro 9 km, což jsem letos ještě neuběhla. Letos v podstatě vůbec neběhám, takže nečekám, že bych doběhla zároveň s ostatními...

Měla jsem v sobotu takový stav vzpomínání na období, kdy jsem neměla kolem břicha pneumatiku, a popadla mě nostalgie... Nejlepší období pro hubnutí je dnes. Nikdy není špatné období. Navíc už měsíc nebydlím s rodiči. Co si nekoupím, to si nemusím vyčítat (třeba brambůrky).

Koukala jsem na fotky a nevím, po čem je mi víc smutno. Jestli po tom břiše, nebo po tom procesu. Ten proces mě bavil. A někdy byl i vyčerpávající a náročný. Někdy to byl boj. Ale ten výsledek... Dost nad tím v posledních dnech přemýšlím. Víte, už to je 8 let, co jsem začala řešit hubnutí. Pamatuju, jak jsem si říkala, že to byly 3 roky... Pak to bylo 5 let, teď to je 8 let. Čas letí. Někdy mám strach myslet na to, co jsem si všechno nechala utéct. Někdy si zase říkám, že jsem se vypracovala (kariérně) dobře a dobře pokračuju... Ale ta tesknota po období na střední škole tam je.

A vidíte. Řeší to i holky ve 26 letech. Tohle téma bude věčné napříč generacemi i přes aktuální selflove boom. Je za námi proana boom, fitspo boom, namakaný-holky boom... Mýtická postava oplácané holky, která se chce vyloupnout v krásného motýla je ale v každé z nich. V každé z nás. Ať už na to jde tak či onak.

Máme právo na nový start

10. června 2018 v 9:09 | Elena Sainte
Nebo ne? :-)

Během posledního půlroku jsem dala výpověď, jsem jednou nohou v Brně, brzy nastoupím do nové práce, s přítelem jsme si ujasnili pár věcí a náš vztah je lepší než kdy jindy, nedávno jsem sama přespala v horách a celkově mám pocit, že jsem se posunula.

Na problémy existují řešení. Blbá práce? Změnit. Pocit stagnace? Zkusit něco nového. Špeky na břiše? Makat.

Budu teď ještě pár dní bez PC a z mobilu není moc pohodlné psát, každopádně jsem zpět s novou dávkou motivace. :-)

Můj aktuální stav je ten, že se mi docela zpevnily nohy a nejvíc mě trápí špek pod prsy. Když nebudu bydlet s rodiči, slibuji si od toho, že nebudu "prasit" - co nebudu mít na bytě, nebudu moci sníst, to bude velká výhoda. Kousek od bytu je kopec, kam budu chodit běhat. Příští týden bude ještě trochu hektický, pak ale snad najedu na nějakou rutinu.

A co vy?

fitness and slim image

5. prosince

5. prosince 2017 v 20:26 | Elena Sainte
fit, body, and fitness image

Snídaně: 2 sýrové tousty se žampiony a sušenými rajčaty, 2 rajčata
oběd: kuřecí stehno s brambory
svačina: proteinová tyčinka
večeře: žampionový krém s tempehem a pórkem, dva nasucho opečené tousty
pohyb: 40 min tabata

21.-22. listopadu – Ať kecám, jak kecám, jsem zpět

22. listopadu 2017 v 21:08 | Elena Sainte

21. 11. 2017
Snídaně: kaiserka se šunkou a cherry rajčaty
svačina: bílý jogurt, lžička meruňkové marmelády
oběd: uzené tofu s rýží a dýní, zelenina
svačina: proteinová tyčinka
večeře: zapečené brambora, 2 kyselé okurky

22. 11. 2017
Snídaně: krajíc chleba, volké oko, plátek šunky, cibulka, cherry rajčata
oběd: uzené tofu s pórkem a rajčatovou omáčkou, rýžové nudle
svačina: celozrnný rohlík s prsní šunkou a sýrem
večeře: nakládaný hermelín, pšeničné pivo
pohyb: 1 km běh do kopce

Nepíšu napůl z lenosti, napůl proto, že se není čím chlubit.

Vždycky mě nejvíc bavily ty opravdové blogy, ty, které si nehrály na dokonalost, ale psaly je opravdové osoby, které se nebály to napsat - černé na bílem - a přiznat své omyly a přešlapy.

Takže jsem asi měsíc pravidelně nepsala. Myslím, že na nějaký čas jsem i přestala řešit jídlo a - ne, že bych se přestala nějak hlídat a cpala se - ale neřešila jsem to. Teď opět volím tu lepší variantu. Vždy je prostor pro lepší volbu.

Co mě vrátilo zpět? Definitivně asi 5km běh, který jsem absolvovala před týdnem. Byl to vlastně závod, kde jsem si splnila jediný cíl: nebýt poslední.

Život je moc krátký na špatná rozhodnutí. Jasně, dělat chyby a učit se z nich je OK, ale dělat chyby furt dokola jen pro svou slabost...? Co mi to přítel kdysi řekl...: "Musíš si umět odepřít." Říkal to vlastně sobě, ale vůbec netušil, jak moc touto větou ovlivnil mě.

Jídlo je hlavně palivo. Když se jednou přejíte, nemáte problém s přejídáním, když jednou vynecháte večeři, nejste anorektičky. Všeho s mírou, všeho dostatek - živin i pohybu. To je recept, který na mě platí.

Jsem prostě zpět, ahojte. :-*

2. listopadu – Poplach!!!

2. listopadu 2017 v 20:28 | Elena Sainte

Snídaně: 1 míchané vejce s šunkou, 1/2 chleba, rajče
oběd: kuřecí čízek, brambor
svačina: 1/2 musli tyčinky
večeře: dýňová polévka s krutonky
pohyb: 40 min tabata

Děvčata, ahoj!

Minulý týden jsem měla narozeniny, na které mají lidi ve zvyku dávat čokolády (nedělejte to!). Padly mořské plody (miluju!) a Milka a biju na poplach! :-D Potřebuji zase trochu řád. S tím, jak je brzo tma a škaredé počasí, neběhám ani nechodím na kolo - naposledy jsem byla minulý týden. O víkendech jen horské túry, těch se nevzdám ani ve sněhu. Takže se v týdnu přesunu k indoorovým aktivitám, jen si na ně musím navyknout. :-)

Říjen:
  • běh 12 km
  • bike 83 km
  • treking 60 km
Jak to klape u vás? :-)))

17. října

17. října 2017 v 19:39 | Elena Sainte

Snídaně: kaiserka, avokádová pomazánka, rajčátka
oběd: těstovinový salát s kuřecím
před během: 250 ml energy drink
večeře: dvě volská oka, šunka, jarní cibulka, rajčátka, krajíc lisovaného chleba
pohyb: 5 km běh / kopce

Víkend jsem měla u přítele aktivní a bylo bezvadně. V pátek cesta do Polska, v sobotu túra po kopcích, v neděli výlet.
Dneska fajn a spokojenost. Ani hlad, ani přecpání. Dnes jsem dostala MS. Žádné chutě. Míváte chutě? Běh ušel, na stejné trase jsem byla o minutu rychlejší než před měsícem - mohlo to být ale i lepší. A bude. :-)

11. října – Po měsíci opět běh

11. října 2017 v 21:09 | Elena Sainte

Snídaně: 2 pl. slunečnicového chleba, sýr, salát, rajčata
svačina: čokodort
oběd: špagety se sýrovou omáčkou a žampiony
svačina: kousek sluneč. chleba se sýrem a salátem, kousek jablka (před během)
večeře: hovězí kuličky, trocha smetanové omáčky, pečené brambory
pohyb: 7 km běh

Trochu mě mrzí ten čokodort a dost smetany v dnešním jídelníčku. Not ideal. Běh byl ale super. Běžely jsme s kamarádkou. Díky ní jsem nepolevila. Myslím, že jsme obě měly na posledních 2 km dost. Pak se mi svěřila, že si říkala, že už se na to vykašle, ale vyhecovaly jsme se tím, že se ani jedna nevzdala. Od minulého 5km běhu před měsícem jsem byla dnes o 2:12 minuty rychlejší.

V pátek mám volno a jedu k přítelovi. Máme v plánu koncert ve Wroclawi a asi nějaký výlet. V pondělí frčím do Prahy na školení a v úterý si beru narozeninový homeoffice. Dnes mi zase hnul žlučí kolega... Škoda mluvit. Musím se naučit si nic nebrat a pouštět to hned pryč a nekazit si náladu. Nechci zase spadnout do podzimní depkomelancholické krize.

Takže se mějte přes víkend krásně a ignorujte negativní blbečky. ;-)

9. září

10. října 2017 v 5:00 | Elena Sainte

Snídaně: zapečená kaiserka s krůtí šunkou, sýrem, žampiony, jarní cibulkou + paprika, cherry rajčata
svačina: banán
oběd: francouzská bageta s vaječnou omeletou s žampiony, jarní cibulkou a rajčaty
svačina: 4 rýžové chlebíčky se sýrem, šťáva z pomeranče
večeře: losos, brambory, salát
pohyb: 20 km kolo

Hola.

Chtěla jsem si před jízdou dát nějaké rychlé sacharidy, ale příště to přehodnotím. Prvních 8 km jsem neměla vůbec energii, nešlo to. Pak jsem se rozjezdila. A najednou byla tma a zima a musela jsem jet domů. Podzim mě letos štve. Potřebuji světlo. :-D Na kole v terénu rychle pocítíte, když dostatečně nejíte.

V sobotu jsem dala 20 lehkých kiláků v Jeseníkách. I přes mlžné počasí to bylo super. Nikde nebyli turisti.

Jsem vzhůru od půl 3. To bude den...
 
 

Reklama