Srpen 2018

14. srpna

Úterý v 17:38 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: přes noc máčené ovesné vločky a chia s mlékem, semínka, ostružiny
svačina: raw tyčinka
oběd: zapečený brambor s cuketou, cibulí a rajčetem, koření, sýrem + okurek, rajče
svačina: kousek sýra (při vaření oběda na druhý den :-))
večeře: uzená makrela, listový salát, zakysaná smetana s česnekem a okurkou, houska
pohyb: crossfit

Konečně mě po odchodu z práce neporazil příval horkého vzduchu. Dneska je příjemně. Crossfit byl super, jsem zvědavá na svaly zítra. :-)

Zítra by mi měla dojít konečně plnohodnotná výplata (minulý měsíc jsem dostala půlku, protože jsem nastupovala v půlce června). Budu muset odkládat na nějakou výbavu do nového bytu - postel, skříně, hrnce. Doufám, že hodně věcí seženu od přátel nebo na netu, protože to je spolubydlení a není potřeba do toho rvát prachy. Ale už se těším a věřím, že to tam bude o něčem jiném než na současném bytě.

Bydlím tady s jednou anorektičkou (původně to byla jen má domněnka, ale pak jsem o tom četla u ní na blogu). Říká, že nesmí mléko ani pšenici, takže jí dušenou zeleninu, tofu a tak. Ok, moc jí to nevěřím. Je opravdu ošklivě vychrtlá. Ale je to její věc. Jinak je docela hodná, ale zabere strašně místa - v lednici má dvě vysoké police, na vaně spoustu krámů, na sporáku má furt dvá kastroly. Ale už na to kašlu, měsíc to tady doklepu a nazdárek. :-)

13. srpna

Pondělí v 20:04 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: 3 suchary s pomazánkovým máslem
svačina: švestka
oběd: kuřecí s bambusovými výhonky a houbami, rýže, salát
svačina: Corny
večeře: zapečený brambor s cuketou, cibulí a rajčetem, koření, sýrem + pár malinkých sucharů
pohyb: 2x15 km kolo

Čauko,

nemám na bytě nic moc k jídlu, takže jsem ráno neměla žádnou zeleninu ani ovoce, kolega naštěstí donest něco ze zahrádky, tak jsem si po příjezdu do práce dala švestku a vzala si s sebou domů cuketu a rajče. Jsem před výplatou. :-D

Cestou domů jsem nasbírala ostružiny a připrava si vločky s chia na zítřejší ráno.

Ráno mi to do práce na kole trvalo 50 minut, odpoledne 54. Mám u domu v závěru šílený kopec. Cestou domů mě pak trochu píchalo v břiše/žebrech, nevím. Jinak ta jízda nebyla špatná. Zítra ráno jdu na crossfit.

Jinak mám před sebou stěhování a zabydlování se v novém bytě. Ve to úžasný podkrovní dvoupatrový byt. Sešla jsem se tam se slečnou, která mi hodně sedla. Je to od bývalého kolegy kamarádka. Jsem ráda, že to vyšlo a těším se na vybavování pokoje. I když to obnáší nějaké noci na matraci a paletě, než si pořídím postel. :-))) Ale ta svoboda... :-)))

Mějte se krásně. :-)


Vzpomínky

Neděle v 7:26 | Elena Sainte |  Diary

Znáte ty vzpomínky na Facebooku, že?

Vyskočil mi tam dnes jeden status z roku 2010. Ten den si dobře pamatuju. Nebo aspoň ten večer. Jela jsem se známým někam ven sledovat perseidy. No, ze sledování nic nebylo, ehm... To ale není pointa. Mně se totiž vybavilo, že tehdy jsem začala poprvé řešit víc jídlo. Tehdy to začalo. V tomto období, v létě 2010. O rok později jsem byla štíhlejší.

Nedokážu na tento úspěch vůbec navázat. Už nikdy jsem takhle nezhubla. Jen maličko, ale neměla jsem už ploché břicho. Velký podíl na tom měla určitě slabá vůle. Jestli to jsou zdravotní problémy, jsem nikdy nezjistila a mám strach to zjišťovat. Dám si ještě jednu šanci. Dám si čas, a když to nebude mít efekt, začnu to řešit.

Zhubnout, být štíhlá. Není to pro mě jen o vzhledu. Je to jeden ze zdrojů sebevědomí - při nákupu oblečení, s přítelem. Je to jeden z faktorů kondice - jsem aktivní člověk, vyšší váha zpomaluje a zatěžuje klouby. No a jsem prostě mladá, chci nosit sukně, aniž by se mi o sebe bolestivě třela stehna, tílka, aniž by mi z nich někde něco teklo, nechci koukat na fotky a vzpomínat, jak jsem se trápila se špeky.

Chce to plán. Jasně daný, reálný, napsaný. Mít si co odškrtávat. Malé krůčky, hodně času. Nespěchat. Mít se ráda. Být pozitivní a pracovat na sobě.


2. srpna

2. srpna 2018 v 20:11 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: 3 suchary, lilková pomazánka, pórek, banán
svačina: borůvkovýjogurt Alpro
oběd: hovězí s jasmínovou rýží, okurkový salát
svačina: pár kousků musli srdíček, broskev
večeře: pečený batát, seitan s mrkví, cibulí a pórkem
pohyb: 2x15 km kolo

Jezdívám do práce na kole. Ráno 15 km, odpoledne 15 km. I když je vedro, docela to jde. Když jedete na kole, fouká kolem vás vítr, to je v pohodě. Horší je, když zastavím. V cíli mě polije pot. :-D Jinak je to super.

Zrovna jsem dovečeřela a musím si trochu poklidit v pokoji. Jeden spolubydlící naštěstí dnes odjel na víkend. Trochu mě štve. Jsme tady dvě holky a on (rozešli se s přítelkyní). Druhá spolubydlící tady má každý druhý den svého přítele. Občas by mohli jít k němu... Ironií je, že jsou od sebe, protože mají pauzu. :-D

Už se těším, až se za měsíc odstěhuju... :-)

31. července

2. srpna 2018 v 13:23 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: 3 suchary, 2 tvarůžky s cibulkou, okurek
svačina: acidofilní mléko
oběd: tempeh s tarhoňou a sladkokyselou omáčkou na cibulce a žampionech
po obědě: kousek piškotu s jogurtovou polevou s kokosem, ostružiny
večeře: těstoviny s uzeným tofu, žampiony, pórkem, mrkví a smetanou, balkánský sýr
pohyb: crossfit

Dnešní crossfit byl super. Na rozehřátí jsme se ve dvojicích střídali - jeden dělal statický cvik, druhý běhal. První cvik byl plank, druhý dřep, třetí se leželo na zádech se zdviženýma nohama a rukama. Pak jsme dřepovali s 25 kg na ose a střídali to s angličáky.

Hlavní workout byly 3 cviky, které jsme dělali bez pauzy 5 kol: 5 kliků, 10 dřepů s medicinbalem s výhozem o stěnu, 12 kalorií na vesle.

Pak byly 3 cviky na břicho a protažení.

Tenhle systém tréninku mi strašně vyhovuje.