Srpen 2018

Hýbe se to

31. srpna 2018 v 19:57 | Elena Sainte |  Diary

Věci jsou v pohybu. Můj život je v pohybu, já jsem v pohybu. Je dobře, když se to hýbe. :-)

Včera jsem šla na crossfit. Asi začnu chodit 2x týdně. Původně jsem chodila jen v úterý, protože první cvičení jsem měla ve čtvrtek a následně jsem v sobotu šíleně trpěla na túře. Tentokrát cítím svaly, ale je to v pohodě.

Ráno jsem stoupla u rodičů na váhu. Svou digitální mám sbalenou někde v krabici, tak jsem vlezla na klasickou a ukazovala asi o kilo a půl méně, než když jsem se tady vážila někdy před tím měsícem. Ok.

Dnes mi kamarádka naložila 5 banánovek plných knih a odvezla k sobě. Zítra pomáhám stěhovat její mámu, a když se vše vleze, tak mi odvezou ty bedny do Brna. Doufám, že vše klapne. Nechci je vézt dodatečně někdy příští týden (nebo kdo ví kdy). Zároveň se tam budu muset dopravit vlakem, tak beru batoh, tašku přes rameno, plátěný batůžek přes druhé a do ruky krabici s barvami a skicáky. :-D

Nevím, jak všechno zvládnu, ale nějak se to udělá. Každopádně se něco děje, a to je dobře.

A co děje ve vašich životech?

28. srpna

28. srpna 2018 v 19:19 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: vícezrnný rohlík, 2 plátky sýra light, okurek
svačina: muffin, kafe
oběd: penne s masovými kuličkami s parmezánem a Mozzarellou v omáčce z loupaných rajčat s čerstvou bazalkou
svačina: banán
večeře: norská polévka (hustá polévka s lososem, mrkví a rýží)
pohyb: crossfit

Ahojte,

hodně děkuju Vivien za komentář k minulému článku.

Nikdo neříkal, že to bude jednoduchý. Ta cesta není jen jedna, ale každou z vás respektuji. Já se snažím jít na to zdravě. Vím ale, že budu muset omezit určité druhy potravin. A hlavně nepřipravovat tolik jídel na oleji! Za 2,5 měsíce jsem spotřebovala litr slunečnicového oleje, a to vařím jen pro sebe. Nejčastěji restuji, ale je tady na bytě tak blbá pánev, že se mi to tofu jinak furt přichytává. :-D Takže na to teď kašlu. Koupila jsem si olivový olej a zapékám v troubě a jen to zakápnu. Jinak jsem dopotřebovala máslo, takže už ani nemažu, přijde mi to zbytečné, protože často snídám pomazánky. Tuky byly můj nešvar.

Včera jsem byla s kamarádkou na bytě, kam se teď pomalu stěhuju. Pomohla mi tam odnést pár knih, oblečení a kytky a poseděly jsme tam. Je mi tam moc příjemně. Vůbec netuším, jak tam dostanu nějaký nábytek, protože nemám auto a asi spíš nakoupím z druhé ruky než nové (atkže bez dovozu z IKEA :-D). Před několika týdny se mi nabízel kamarád, který se teď stěhoval, že má praxi. Jenže mezitím jsem u něho strávila noc - jen jsme pili pivo a kecali - jenže v 5 ráno, když jsme se loučili u autobusu, jsme se DLOUHO objímali a pak mi dal pusu na pusu. Skoro bych to klasifikovala jak polibek (!) a od té doby jsme se neviděli. :-D Takže nevím!

V sobotu jsem byla na túře v Jeseníkách a musela jsem překonat potok, takže jsem se vyzula a přešla vodou. Cítím se teď trochu nachlazeně. Přišla jsem domů, připravila si heřmánkový čaj s medem a citronem a vodu s medem a citronem a ležím pod peřinou. Trochu jsem si zdřímla a hned jsem se cítila lépe. Snědla jsem velký talíř polévky, dám si za chvíli sprchu, v noci se zkusím vypotit a ráno si přispím tak do 7. Bude to dobré. :-)

Dnešní crossfit byl supr. Dělali jsme výpady s osou. Měla jsem na ní 25 kg a dalo mi to v závěru už zabrat. Uvidím, jak se budu zítra cítit a šla bych asi i ve čtvrtek, protože o víkendu se asi nedostanu na žádnou túru. Budu pomáhat kamarádce a její mámě se stěhováním a doufat, že se mi k nim vleze i pár mých krabic. :-D

Jinak si říkám, že bych si dala polévku k večeři i zítra, brala jsem ji z bistra kousek od naší práce, a zkusila bych tak odlehčit jídelníček a žaludek navečer... Uvidím, na co budu mít chuť (a jaká bude v nabídce polévka). :-)

Nedostaneš to, co chceš, ale to, na čem pracuješ

24. srpna 2018 v 18:03 | Elena Sainte |  Diary
Bylo by fajn, kdyby se nám plnila přání a sny, ale tak jednoduché to není. Samozřejmě že můžeme mít to, co chceme, ale musíme pro to taky tvrdě makat.

To je i můj kámen úrazu. Jsem benevolentní. Nedokážu na sebe být tvrdá. Neodkážu být perfekcionistka.

Někdy se to ve mně probudí a dokážu zamakat. Když jsem na túře v horách a tlačí mě čas, dokážu se vzchopit a běžet, i když už mám za sebou 20 kiláků. Když jsem šla sama dvoudenní přechod Králického Sněžníku, byla jsem večer po 30 km ve vedru unavená, ale nemohla jsem zastavit, dokud jsem nenašla to své vyhlédnuté místečko v mapě, kde jsem chtěla spát. V pohybu se dokážu kousnout a zamakat. Potit krev.

Co se jídla týče, jsem looser. Není to neznalostí, je to lenost. To mě drží dole a jsem z toho už unavená.

Nejsem se sebou spokojená.

Nevzdám se. Povedu tento boj se sebou dál, dokud nebudu tam, kde chci být. NIKDY NENÍ POZDĚ. Myslím si, že úspěch je v malých krocích, ale protože je jich hodně, pomůže mi sepsat si je a večer si je odfajfknout. Z minulosti vím, že mi tohle "plnění cílů" pomáhá, než si je zažiju jako rutinu.

Ne, nevzdám se.

21. srpna

21. srpna 2018 v 20:16 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: 3 suchary, vegan "škvarková" pomazánka, ředkvičky
svačina: bílý jogurt, jahody
oběd: losos, vařený brambor, žampiony s cibulkou a špenátem, 1/2 červené papriky
svačina: 2 suchary zapečené se sýrem a angl. slaninou
večeře: rýže, cuketa, cibule, mrkev na kari, sýr, paprika
pohyb: crossfit

14. srpna

14. srpna 2018 v 17:38 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: přes noc máčené ovesné vločky a chia s mlékem, semínka, ostružiny
svačina: raw tyčinka
oběd: zapečený brambor s cuketou, cibulí a rajčetem, koření, sýrem + okurek, rajče
svačina: kousek sýra (při vaření oběda na druhý den :-))
večeře: uzená makrela, listový salát, zakysaná smetana s česnekem a okurkou, houska
pohyb: crossfit

Konečně mě po odchodu z práce neporazil příval horkého vzduchu. Dneska je příjemně. Crossfit byl super, jsem zvědavá na svaly zítra. :-)

Zítra by mi měla dojít konečně plnohodnotná výplata (minulý měsíc jsem dostala půlku, protože jsem nastupovala v půlce června). Budu muset odkládat na nějakou výbavu do nového bytu - postel, skříně, hrnce. Doufám, že hodně věcí seženu od přátel nebo na netu, protože to je spolubydlení a není potřeba do toho rvát prachy. Ale už se těším a věřím, že to tam bude o něčem jiném než na současném bytě.

Bydlím tady s jednou anorektičkou (původně to byla jen má domněnka, ale pak jsem o tom četla u ní na blogu). Říká, že nesmí mléko ani pšenici, takže jí dušenou zeleninu, tofu a tak. Ok, moc jí to nevěřím. Je opravdu ošklivě vychrtlá. Ale je to její věc. Jinak je docela hodná, ale zabere strašně místa - v lednici má dvě vysoké police, na vaně spoustu krámů, na sporáku má furt dvá kastroly. Ale už na to kašlu, měsíc to tady doklepu a nazdárek. :-)

13. srpna

13. srpna 2018 v 20:04 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: 3 suchary s pomazánkovým máslem
svačina: švestka
oběd: kuřecí s bambusovými výhonky a houbami, rýže, salát
svačina: Corny
večeře: zapečený brambor s cuketou, cibulí a rajčetem, koření, sýrem + pár malinkých sucharů
pohyb: 2x15 km kolo

Čauko,

nemám na bytě nic moc k jídlu, takže jsem ráno neměla žádnou zeleninu ani ovoce, kolega naštěstí donest něco ze zahrádky, tak jsem si po příjezdu do práce dala švestku a vzala si s sebou domů cuketu a rajče. Jsem před výplatou. :-D

Cestou domů jsem nasbírala ostružiny a připrava si vločky s chia na zítřejší ráno.

Ráno mi to do práce na kole trvalo 50 minut, odpoledne 54. Mám u domu v závěru šílený kopec. Cestou domů mě pak trochu píchalo v břiše/žebrech, nevím. Jinak ta jízda nebyla špatná. Zítra ráno jdu na crossfit.

Jinak mám před sebou stěhování a zabydlování se v novém bytě. Ve to úžasný podkrovní dvoupatrový byt. Sešla jsem se tam se slečnou, která mi hodně sedla. Je to od bývalého kolegy kamarádka. Jsem ráda, že to vyšlo a těším se na vybavování pokoje. I když to obnáší nějaké noci na matraci a paletě, než si pořídím postel. :-))) Ale ta svoboda... :-)))

Mějte se krásně. :-)


Vzpomínky

12. srpna 2018 v 7:26 | Elena Sainte |  Diary

Znáte ty vzpomínky na Facebooku, že?

Vyskočil mi tam dnes jeden status z roku 2010. Ten den si dobře pamatuju. Nebo aspoň ten večer. Jela jsem se známým někam ven sledovat perseidy. No, ze sledování nic nebylo, ehm... To ale není pointa. Mně se totiž vybavilo, že tehdy jsem začala poprvé řešit víc jídlo. Tehdy to začalo. V tomto období, v létě 2010. O rok později jsem byla štíhlejší.

Nedokážu na tento úspěch vůbec navázat. Už nikdy jsem takhle nezhubla. Jen maličko, ale neměla jsem už ploché břicho. Velký podíl na tom měla určitě slabá vůle. Jestli to jsou zdravotní problémy, jsem nikdy nezjistila a mám strach to zjišťovat. Dám si ještě jednu šanci. Dám si čas, a když to nebude mít efekt, začnu to řešit.

Zhubnout, být štíhlá. Není to pro mě jen o vzhledu. Je to jeden ze zdrojů sebevědomí - při nákupu oblečení, s přítelem. Je to jeden z faktorů kondice - jsem aktivní člověk, vyšší váha zpomaluje a zatěžuje klouby. No a jsem prostě mladá, chci nosit sukně, aniž by se mi o sebe bolestivě třela stehna, tílka, aniž by mi z nich někde něco teklo, nechci koukat na fotky a vzpomínat, jak jsem se trápila se špeky.

Chce to plán. Jasně daný, reálný, napsaný. Mít si co odškrtávat. Malé krůčky, hodně času. Nespěchat. Mít se ráda. Být pozitivní a pracovat na sobě.


2. srpna

2. srpna 2018 v 20:11 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: 3 suchary, lilková pomazánka, pórek, banán
svačina: borůvkovýjogurt Alpro
oběd: hovězí s jasmínovou rýží, okurkový salát
svačina: pár kousků musli srdíček, broskev
večeře: pečený batát, seitan s mrkví, cibulí a pórkem
pohyb: 2x15 km kolo

Jezdívám do práce na kole. Ráno 15 km, odpoledne 15 km. I když je vedro, docela to jde. Když jedete na kole, fouká kolem vás vítr, to je v pohodě. Horší je, když zastavím. V cíli mě polije pot. :-D Jinak je to super.

Zrovna jsem dovečeřela a musím si trochu poklidit v pokoji. Jeden spolubydlící naštěstí dnes odjel na víkend. Trochu mě štve. Jsme tady dvě holky a on (rozešli se s přítelkyní). Druhá spolubydlící tady má každý druhý den svého přítele. Občas by mohli jít k němu... Ironií je, že jsou od sebe, protože mají pauzu. :-D

Už se těším, až se za měsíc odstěhuju... :-)

31. července

2. srpna 2018 v 13:23 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: 3 suchary, 2 tvarůžky s cibulkou, okurek
svačina: acidofilní mléko
oběd: tempeh s tarhoňou a sladkokyselou omáčkou na cibulce a žampionech
po obědě: kousek piškotu s jogurtovou polevou s kokosem, ostružiny
večeře: těstoviny s uzeným tofu, žampiony, pórkem, mrkví a smetanou, balkánský sýr
pohyb: crossfit

Dnešní crossfit byl super. Na rozehřátí jsme se ve dvojicích střídali - jeden dělal statický cvik, druhý běhal. První cvik byl plank, druhý dřep, třetí se leželo na zádech se zdviženýma nohama a rukama. Pak jsme dřepovali s 25 kg na ose a střídali to s angličáky.

Hlavní workout byly 3 cviky, které jsme dělali bez pauzy 5 kol: 5 kliků, 10 dřepů s medicinbalem s výhozem o stěnu, 12 kalorií na vesle.

Pak byly 3 cviky na břicho a protažení.

Tenhle systém tréninku mi strašně vyhovuje.