Červenec 2018

30. července

31. července 2018 v 11:40 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: 3 suchary, cottage s cibulkou a rajčetem, oregano
svačina: bílý jogurt, musli sušenky
oběd: kuřecí játra s jasmínovou rýží, rajčatový salát
večeře: tempeh s tarhoňou a sladkokyselou omáčkou na cibulce a žampionech
pohyb: 30 km kolo

Uf!

27. července 2018 v 11:17 | Elena Sainte |  Diary


Přijela jsem v noci k rodičům a dnes ráno se zvážila a je to děsné. Opravdu to není dobré.

Ale nevzdávám se. Budu teď každé úterý chodit na crossfit a pokud nebude úplně šptané počasí, aspoň 2x týdně pojedu do práce na kole.

Co se týče jídla, tak hodně dělám na oleji - lososa, tofu, seitan, žampiony, všechno... Koupila jsem si pekáček, takže zkusím spíš péct. Na stávajícím bytě skoro nic nemám, protože tam jsem jen dočasně a v září se budu stěhovat, takže je vše hodně probizorní.

21. + 22. července

22. července 2018 v 20:57 | Elena Sainte |  Diary

Sobota

Snídaně: kaiserka, žervé, pesto, rajče
oběd: losos s žampiony a červenou cibulkou, brambor, zeleninový salát
večeře: 1/2 vegan pizzy
později: 1/2 krajíce chleba s tvarůžky (na koncertě :-))
pohyb: 15 km kolo

S kamarádkou jsme byly na koncertě. Předtím jsme se stavily v Pizza Punk na dost dobrou pizzu. Fakt výborné těsto. Na pizze byla jen rajčata, "ricotta" a čerstvá bazalka. Jednoduché a dost dobré.

Protože jsem v pátek nikde nebyla, vstala jsem docela brzo a šla na kolo. Už před 7. jsem byla u Brněnské přehrady. Nikde nikdo, krásné počasí... Po obědě jsem si na chvíli zdřímla, ale vzbudila mě spolubydlící, má takový pronikavý hlas. :-D

Neděle

Snídaně: 4 křehké plátky, Žervé, pesto, cibulka, rajče
svačina: zákys, hrozny
oběd: veganské Bún bò Nam Bộ, ledové latté, vegan dortík
večeře: uzené tofu s penne a žampiony, sladkokyselá omáčka, balkánský sýr

Měla jsem pohodovou neděli. Dopoledne jsem se dívala na Big Bang Theory, psala jsem mail, na oběd jsem se sešla s kámoškou a jejím přítelem a šli jsme do Forkys, pak jsme šly s kámoškou do Tigeru a do Biooo, kde jsem si koupila nějakou kosmetiku - šampon, pleťovou vodu, bambucké máslo... Přišla jsem až kolem 5. a dala si vanu a dokreslila jeden obrázek.

Je mi fajn a cítím se docela spokojeně, co se jídla týče. Vůbec jsem neměla žádné chutě. Vždycky je co vylepšovat, ale věřím, že pomalými krůčky dosáhneme velkého úspěchu. :-)

20. července

21. července 2018 v 9:27 | Elena Sainte |  Diary

Já jsem na změnu připravena. A ty?


Snídaně: bílý jogurt s ovesnými vločkami, 1/2 pomeranče, lžička arašídového másla, 2 lžičky marmelády
svačina: ovesné sušenky, káva
oběd: těstoviny s loupanými rajčaty, cibulkou, uzeným tofu a sýrem
večeře: croissant
pohyb: 2x15 km kolo

Myslím, že tento týden byl takový oťukávací, abych zjistila, jestli jsem připravena na změny. A řekla bych, že jsem.
  • Snědla jsem hrozně málo pečiva: veganský burger, 1 kaiserku, 1 croissant.
  • Ve středu jsem od odpolední svačiny nejedla. Byla jsem s kamarádem M. na pivo. Nebylo mi v noci dobře. :-D
  • Začala jsem jezdit do práce na kole. Ráno 15 km, odpoledne 15 km. Chci aspoň 2x týdně.
  • Jediné maso, které si na bytě vařím, je ryba.
  • Žádné brambůrky ani mlsání na bytě.
Kromě setkání s kamarádem jsem byla 2x v letním kině a dnes (sobota 21. 7.) půjdu na koncert. Ten kamarád se před 2-3 měsíci rozešel a odstěhoval od přítelkyně, se kterou byl dlouho. No a když jsme se objímali při loučení, zdá se mi, že mi přejel rukou po dlani. :-D Já prostě nevím, měla jsem 4 piva a nejedla jsem, ale nemyslím si, že to bylo náhodné zavadění. :-D
Trochu se mi to líbí a trochu mě to znepokojuje (mám přítele). Vůbec jsem poslední týden taková, že koukám po chlapech - třeba se mi hrozně líbil chlápek, co mi na začátku týdne opravoval nějaké maličkosti na kole. Asi hormony, léto... :-D

Odstěhovala se nám jedna spolubydlící, která se rozešla s přítelem. Mně je to víceméně jedno, za měsíc a půl se budu stěhovat, no ale nevadí mi to - bylo to bordelářka. :-D Pokud s někým bydlíte, uvědomte si, že tam nejste sami. Plný dřez nádobí, vlasy v koupelně, boty v předsíni, lednička... Mě by hanba fackovala asi, a to jsem vždycky byla docela nepořádná.

A abych jen nekecala, půjdu vytřít. :-D

Užijte si víkend.

16. + 17. července

17. července 2018 v 18:20 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: bílý jogurt, lžička arašídového másla, lžička jahdoové marmelády, ovesné vločky, nektarinka
svačina: bílá jogurt, domácí perník
oběd: kuřecí řízek, brambory s cuketou
večeře: losos, brambor žampiony, salát s bylinkovým dresinkem

Snídaně: 4 rýžové křehké plátky, Palouček, pesto, sýr, paprika
svačina: bílý jogurt, nektarinka
oběd: losos, brambor, žampiony, salát s dresinkem
večeře: seitan, loupaná rajčata, žampiony, sýr, rýžové těstoviny, salát

Byla jsem si dnes v servisu pro kolo. Je tam strašně sexy chlápek. :-D Musím se naučit jíst odpolední svačiny, mívám už k večeri hrozný hlad, a kdybych šla po práci na kolo nebo běhat, tak to nedám.

Koupila jsem si dnes nějaké bylinky a ricinový olej. Ráno jsem se protáhla a chci to dělat pravidelně. Cítím se fajn. Jídelníček zatím ok, ale může to být lepší. Piju vodu s citronem a mátou. Koupila jsem si dvojjazyčnou anglickou knihu Bílý Tesák, abych pocvičila slovíčka - chodím v pondělí na angličtinu. A taky jsem si koupila knihu o lidské anatomii, abych se zlepšila v kreslení lidí.

Musím říct, že žiju docela pohodový život. Mohu se soustředit na hubnutí a na sebe. Včera jsem byla sama v letňáku a zítra jdu s kamarádem na pivo. Do kina se chystám i ve čtvrtek - na film o Egonu Schielem.

Je mi báječně. :-)

Víkend u rodičů

15. července 2018 v 10:42 | Elena Sainte |  Diary

Holky, už chápu vaše spílání na víkendy u rodičů.

Snažím se najet na nějaký režim, ale když máma smutně řekne, že koupila kuřecí, že chtěla udělat řízky, tak jsem prostě musela posunout odjezd až po obědě. (Ale to příště pořeším lépe.)

V pátek jsem to navíc přepískla s vínem a Morganem. Včerejšek teda uplynul s bolestí hlavy, kdy jsem nebyla schopná víc než jen napůl spát u Gilmorek, z čehož mám teď taky výčitky - taková ztráta času...

Už jsem si ale napsala nákupní seznam pro NOVÝ START! Jak odpoledne dojedu do Brna, půjdu na kolo nebo běhat. Potřebuju se dostat do rovnováhy.

Razím teorii, že nejlepší začátek je TEĎ HNED. Proto se na to nevykašlu ani po řízku, ale prostě odpoledne už pojedu na normální vlně. Představa, že bych do sebe měla dostat ještě něco smaženého... Ne.

10. července

10. července 2018 v 20:49 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: cereální bagetka, makrelová pomazánka, cibulka
svačina: banán
oběd: rýže, směs z loupaných rajčat, lilku a žampionů
navíc: cookie z Lidlu
svačina: cereální bagetka s brokolicovou pomazánkou
večeře: 3 kukuřičné plátky, restované kousky žampionů a mrkve, restované tofu, rajče, vejce
pohyb: 6 km běh

Běželi jsme dnes s kolegy do práce. V plánu bylo 9 km, ale střihli jsme to nakonec přes pole a dalo to méně. Dlouho jsem neběhala, tak jsem se bála té vzdálenosti. Ze začátku jsem měla problém s holeněmi, ale jak jsem se zahřála a rozhýbala, bylo to lepší a běželo se dobře. Mám z toho skvělý pocit. :-)

Jsem teď 4. týden v nové práci a jsem za tu změnu strašně ráda. Znamenalo to stěhování od rodičů do 100 km vzdáleného města. Toho jsem se bála, ale všechno proběhlo tak nějak přirozeně a je mi dobře. Chci své samostatnosti teď využít pro své hubnutí. Nakupuju si sama, přivezla jsem si sem kolo, kolegové jsou dost sportovně založení... Správná konstelace všeho.

Nikdy není pozdě.


9. července

9. července 2018 v 19:58 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: kaiserka, makrelová pomazánka, cibulka, celá paprika
svačina: raw tyčinka
oběd: rizoto (rýže, cuketa, žampiony, cibule)
večeře: losos, rizoto (od oběda)
navíc: cider

Dneska jsem chtěla jít odpoledne běhat, ale když jsem šla domů, pršelo (taková výmluva :-D). Ale ve skutečnosti jsem nešla, protože zítra ráno běžíme s pár kolegy do práce. Bude to skroro 9 km, což jsem letos ještě neuběhla. Letos v podstatě vůbec neběhám, takže nečekám, že bych doběhla zároveň s ostatními...

Měla jsem v sobotu takový stav vzpomínání na období, kdy jsem neměla kolem břicha pneumatiku, a popadla mě nostalgie... Nejlepší období pro hubnutí je dnes. Nikdy není špatné období. Navíc už měsíc nebydlím s rodiči. Co si nekoupím, to si nemusím vyčítat (třeba brambůrky).

Koukala jsem na fotky a nevím, po čem je mi víc smutno. Jestli po tom břiše, nebo po tom procesu. Ten proces mě bavil. A někdy byl i vyčerpávající a náročný. Někdy to byl boj. Ale ten výsledek... Dost nad tím v posledních dnech přemýšlím. Víte, už to je 8 let, co jsem začala řešit hubnutí. Pamatuju, jak jsem si říkala, že to byly 3 roky... Pak to bylo 5 let, teď to je 8 let. Čas letí. Někdy mám strach myslet na to, co jsem si všechno nechala utéct. Někdy si zase říkám, že jsem se vypracovala (kariérně) dobře a dobře pokračuju... Ale ta tesknota po období na střední škole tam je.

A vidíte. Řeší to i holky ve 26 letech. Tohle téma bude věčné napříč generacemi i přes aktuální selflove boom. Je za námi proana boom, fitspo boom, namakaný-holky boom... Mýtická postava oplácané holky, která se chce vyloupnout v krásného motýla je ale v každé z nich. V každé z nás. Ať už na to jde tak či onak.