Září 2017

26. září – Nahoru, dolů

26. září 2017 v 19:57 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: kaiserka 2 tvarůžky, cibulka, rajče
svačina: bílý jogurt, lžíce müsli
oběd: uzené tofu s rýží, kolečko tvarůžku, paprikou a cibulkou
svačina: jablko, před kolem 200 ml kefíru, 1/3 proteinové tyčinky
večeře: 1/2 konzervy tuňáka s lžící pom. másla a cibulkou, rajče
pohyb: 15 km horské kolo

Tenhle podzim si, narozdíl od toho loňského, psychicky zatím moc nedávám. Možná je to tím, že jsme do něj skočili tak rychle a ze dne na den bylo chladno a pršelo, možná je to tím, že jsem na křižovatce života.

Abych vás trochu uvedla do své situace - mám vztah na dálku skoro 2 roky. Toho chlapa jsem rok okukovala a on mě, strašně jsem ho chtěla poznat, až jsem ho po jednom koncertě dohnala a řekla mu čau a začalo pro mě neskutečné období.

Na Nový rok mi říkal, že mu nevyhovuje ta dálka. Vyděsila jsem se sestěhování, ale byla jsem připravená do toho jít. Dokonce jsem na jaře absolvovala jeden pohovor. Jenže to postupem času nějak vyšumělo. Nic jsme neřešili a já pořád očekávala, co jako bude. Chci změnit práci, protože mi to na stávajícím místě nevyhovuje, chci se odstěhovat od rodičů, je to ideální doba na to být s mužem, kterého miluju.

Ale s náma dvěma je to složité. Myslím si, že mu to vyhovuje tak, jak to je - je mu 40, má své koníčky, čas pro sebe. Možná mu to narušuju. Ale to je jen moje dedukce. Každopádně to teď musím rozseknout, jinak se z toho už zblázním. Ve čtvrtek to bude buď, a nebo. Včera jsme si vyměnili divný mail a od té doby ticho.

Abyste rozuměly, holky - je boží, inteligentní, hodný, ale oba jsme takoví trochu egoisti, kteří mají rádi navrch, takže žádný z nás tomu druhému nenapíše a ve čtvrtek se uvidí. Včera v noci jsem se vybulela a od té doby je to lepší. Jak to dostanete ven, trochu otupíte...

Jinak mě trápí intimní problém - dnešních 15 km na kole jsem trochu protrpěla, byla jsem odhodlaná dát kolem 27 km, ale nešlo to... :-/ Cestou zpátky jsem se stavovala za kamarádkou a šly jsme na kafe. Je to takové pitomé období... Ale z hubnutí mám dobrý pocit. Mám volné kalhoty. Váha kolísá, ale to je dobře, něco se děje. Jak bude čas, přeměřím se. Ale mám dobrý pocit. Myslím, že jím tak akorát, jak mám hlad. Nehladovím, nepřežírám se, snažím se jíst pestře a hýbat se.

Napište mi, co vás v těchto dnech dělá šťastné. Potřebuji trochu pozitivní motivace. :-)

Pěkný večer, kočičky.

25. září

25. září 2017 v 20:06 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: kaiserka, lososvá pomazánka, cibulka, paprika
svačina: bílý jogurt
oběd: kuřecí stehno, rýže
svačina: 1/3 proteinové tyčinky
večeře: tofu s paprikou a rýží

24. září – Klidná neděle

24. září 2017 v 19:48 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: zapečená houska se šunkou a sýrem, paprika
oběd: tortilla s tofu a žampiony
večeře: pečené kuřecí stehno, rýže se žampiony, paprika
pohyb: 17 km kolo

Včera jsem byla dopoledne s kamarádkou, zavezly jsme kamaráda fotit svatbu a pak si daly malý roadtrip s polívkou v restauraci uprostřed lesa.
Odpoledne jsem se rozhodla jet na jednu akci k výročí mobilizace v roce 1938, která se povedla. Přijela jsem o půlnoci a spala do 8 ráno. Dneska jsem se projela na kole a odvezla bratrovi víno, co jsem mu přivezla z Maďarska. Klidný víkend. A teď 3 dny práce a volno u přítele... :-)

22. září – První podzimní den

23. září 2017 v 7:07 | Elena Sainte |  Diary

Ahojte,

udělaly jsme si v pátek s kamarádkou krásné odpoledne - vyzvedla mě v práci, šly jsme na burgera, pak k jednomu mému klientovi, který má parfumerii, kde jsme si koupily parfém, na kávu a dortík a domů jsme jely oklikou a udělaly zastávku na zapadlém německém hřbitově, v místě vojenského prostoru, kde je taková zvláštní aura... :-)

Ráno mě váha příjemně překvapila, a to dost. Je to moment, kdy se jinak vracím tam, kde jsem byla, ale tentokrát ne! Pátek byl fajn, ale je potřeba nepolevit. ;-)

Přišly mi nové rukavice Fox na bike, tak mi snad počasí brzo dovolí je vyzkoušet. Příští týden by už mělo ustat to mrholení a pršení...

Užijte si víkend, ať je počasí, jaké chce! :-)

Snídaně: kuskus s medem, mandrinka, mandle
svačina: vanilkový kefír, raw tyčinka
oběd: rýže se žampiony, rajčaty a cibulkou
večeře: hovězí burger s kozím sýrem, pár domácích hranolek / caffé latté, cheesecake

Jo a ten burger... Jsem jedla kolem půl 5 a pak už jsem do sebe nic necpala... :-)

21. září

21. září 2017 v 18:32 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: kaiserka, šunková pomazánka, 2 pl. sýra, rajče
svačina: bílý jogurt, raw tyčinka datle/kokos (Lidl)
oběd: kuskus se žampiony a rajčetem
večeře: tortilla s kuřecím masem, žampiony a rajčetem

Pátek, prosím!

20. září – Pilates

20. září 2017 v 20:30 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: krajíc chleba se šunkou a sýrem, rajče
oběd: špíz s bramborem
svačina: 1/2 flapjack
večeře: kaiserka, šunková pomazánka, 2 pl. sýra, 2 orestované žampiony, rajče
pohyb: 1 hod pilates (+ 3 km na kole do fitka)

Ahoj kočičky,

dneska mám akční den. Z práce jsem jela o hodinu později, hned se převlékla, dofoukla přední kolo a jela na pilates. Byla jsem na něm naposledy v lednu. Docela to šlo. :-) Pak jsem vyjela jeden kopec, ze kterého jsem měla strach, protože je prudký, ale překvapivě to šlo. No a ještě jsem šla nakoupit. Jsme teď s taťkou 3 týdny sami, mamka je v lázních, tak nám budu vařit zdravě.

Příští týden mám v pátek volno, tak asi pojedu na prodloužený víkend s bikem za přítelem.

Z toho pohybu jsem nabušená endorfiny a po dlooouhé době mám dobrou náladu. Asi taky z toho, že jsem dnes šéfovi na férovku řekla, že mě to tam sere, a on mi říkal, že by o mě nerad přišel, whooo.

19. září – Kolik jsem toho letos zatím nalítala

19. září 2017 v 19:14 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: krajíc chleba, pom. máslo, 1 míchané vejce
oběd: těstoviny, rajčatová omáčka s cuketou
večeře: špízy s bramborem, zelný salát, okurky
pohyb: 40 minut tabata

Tabata byla skvělá. Rozhodla jsem se pro ni, když odpoledne začalo pršet a já nemohla na kolo. Doufám, že ještě budou slunečné dny... V opačném případě zvolím lekce pilates. Zítra asi půjdu, když bude venku zase hnusně. Během zimy bych možná zkusila nějaké cross trainingy. Jsme zvědavá na svou fyzičku.

Dělala jsem si dnes tabulky. Nemám tam všechny menší túry, procházky a projížďky, nezahrnuje to workouty, ale na triku mám letos minimálně tohle a jsem zvědavá, co zvládnu příští rok. :-)

bike: 454 km
treking: 372 km
běh: 140 km

Tyhle kiláky, i když jich není kdovíkolik, mi daly dobrý základ pro dobrou kondici, a já to na sobě cítím. První větší túra, kterou jsem šla sama, byla v prosinci. Šla jsem sněhem na tisícovku v nefunkčním oblečení a nedávala jsem to a zařekla jsem se, že s tím musím něco udělat - povedlo se. Jsem úplně jinde než před rokem a za rok chci být zase lepší. Ale hlavně - baví mě to. :-)


Thinspo 24

19. září 2017 v 14:07 | Elena Sainte |  Thinspirace
18. září – Po dovolené

18. září 2017 v 20:25 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: 3 tousty s česnekem a sýrem
oběd: rizoto s žampiony a rajčaty / nanuk
večeře: tarhoňa s patizonem a sýrovou omáčkou / hrnek mléka
pohyb: 18 km kolo rovina

Byla jsem minulý týden v Maďarsku. Strašně rychle ten čas utekl. Měla jsem napsanou dovolenou i na dnešek a zítřek, ale dneska jsem něco udělala do práce, poslala jsem report klientovi, tak jsem si napsala homeoffice. Zítra to asi udělám taky tak. Nechce se mi tam. Aspoň pošetřím dovču.

Odpolední kolo bylo fajn. Docela jsem se přemlouvala. První jsem chtěla jít běhat, ale nakonec jsem si vzala rukavice a přilbu a šla pro bike. Jsem ráda, že jsem se překonala, udělalo mi to dobře.

9. září – Opět v horách

10. září 2017 v 9:43 | Elena Sainte |  Diary

Dopoledne: ovesná kaše, tvarohový koláček, krajic chleba se šunkou
odpoledne: 3 skořicové sušenky, boršč, krajic chleba se šunkou, mandarinka
pohyb: túra 25 km Jeseníky

Ahoj kočky,

včera jsem šla krásnou túru z Koutů na Keprník, Šerák a dolů na Čerňavu a do Branné. Cestou nahoru jsem potkala jediného chlapíka, což mi vyhovuje. Nemám ráda davy lidí (v horách už vůbec ne). Na vrcholu Keprníku (1423 m n. m.) jsem se vzájemně vyfotila s jedním párkem. :-)))

Poslední jídlo bylo kolem 7 ve vlaku domů, a to ten chlebík a mandarinka. Doma jsem si už nic nechystala, protože jsem šla v 10 spát a neměla jsem hlad. Takže jsem spokojená. Na túře je mi jedno, v kolik hodin jím. Tělo si o energii řekne a já jen sáhnu do batůžku. Taky jsem si navykla brát nějaké sušenky a ovoce, protože při výstupu často potřebuji nějaké rychlé cukry pro okamžitou energii.

Ještě jsem si z vlaku kilák do kopce tréninkově zaběhla. Musím říct, že fyzička šla pěkně nahoru. Pamatuju si, jak jsem to domů běžela poprvé. Je to táhlý kopec a už pod ním jsem tehdy nemohla.

Jinak mi výlet udělal moc dobře. Cítila jsem se tento týden psychicky pod psa. :-)