Listopad 2016

Týden...

30. listopadu 2016 v 20:48 | Elena Sainte

S přítelem se uvidíme až příští víkend (výročí), takže mám týden na to splasknout. Jsem poslední tři dny nějaká nafouklá a špatně se mi vyprazdňuje. Takže jsem si vytvořila malý plán, který budu následující týden (počínaje zítřkem!) dodržovat:
  1. Pít hodně obyčejné vody a zeleného čaje - Možná omezím i kafe ze 2 na 1 denně (piju ho jen v práci, je čerstvě mleté, ňam). Každopádně piju teď hodně černé a ovocné čaje a džusy = cukry.
  2. Jíst menší porce vícekrát denně - Teď mám spíš tři větší porce a k večeru už mívám dost hlad. Zkusím 5-6 malých porcí.
  3. Navýšit vlákninu (ovoce, zelenina, psyllium) - Ráno a večer si rozmíchám psyllium, ke každému jídlu si dám min. 1 porci ovoce či zeleniny. Omezit pečivo.
  4. Pohyb - Po pondělním posilování jsem rozbolavělá, ale zítra si dám pilates nebo cardio a o víkendu, když nebude moc hnusně, vyrazím na túru nebo procházku.
Nedávno jsem si přiznala, že to mám v hlavě. Od roku 2010 víceméně pořád řeším svou postavu. Řešila jsem ji i předtím (i když jsem nemusela), ale v roce 2010 jsem začala blogovat a dostala se do tohoto světa. Tohle přiznání bylo osvobozující. Vím to a dávám si na sebe pozor. Vím, co je správně a co špatně, ale dělám to po svém. Skoro pořád jsem vystupovala jako "ta rozumná", která radila a mluvila ostatním do svědomí, ale uvnitř jsem byla na rozcestí. Je fajn odhodit masku.

Nikdy jsem nedržela hladovky jako takové, spíš jsem tíhla ke zdravé stravě nebo omezení některých jídel, příp. porcí. Ale poslední dny koketuji s myšlenkou zkusit jeden den půst. Nebo si dát ovocné/zeleninové smoothie. Mám slabou vůli, chtěla bych ji jednou pokořit. Ano, pořád jsem u rodičů a jde to těžko. Ta lákadla... Byť to je jen čerstvá bageta z pekárny... Ale chci to udělat. V neděli? Zítra?

Někdy jsme sami sobě nejtěžšími soupeři.

29. listopadu

29. listopadu 2016 v 20:12 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: krajíc chleba, kari pomazánka s ananasem, chedar, polníček
oběd: seitan s rýží, bílý jogurt, dvě kyselé okurky
svačina: 1 plátek česnekového macesu
večeře: fazolový guláš, uzená makrela, 3/4 rohlíku

Večeři jsem nezvládla. Přišla jsem domů z nákupů hladová. Zvládla jsem pořídit dva dárky, juhů. Jinak mi to letos moc nejde.
Často se mi v posledních dnech vrací vzpomínky na loňský rok. První práce, rozchod po pěti letech, zvláštní prázdnota, která mě posílila, a... On. Loni na přelomu února a března jsem přijela z jednoho koncertu a věděla, že ho chci. Za pár dní spolu budeme rok.

27.–28. listopadu

28. listopadu 2016 v 19:51 | Elena Sainte |  Diary

27. listopadu

Spánek po koncertě...
Oběd: kaiserka, domácí rybí pomazánka, cherry rajčata
večeře: brokolicová polévka, zapečená bagetka s chedarrem
pohyb: procházka

Zalehla jsem kolem páté ráno, ale po obědě jsem vstala, abych zase neprospala den. Dala jsem si jídlo a šla se projít na čerstvý vzduch. Pak jsem strávila hodinu v obchodě. Nechala tam SPOUSTU peněz a nakoupila spoustu zdravého jídla. Nákup super, ale u pokladny jsem se zlekla. :-D

28. listopadu

Snídaně: kaiserka, tuňák, polníček
svačina: banán
oběd: dvě bagetky, zeleninová pomazánka, sýr, polníček
svačina: 1/2 flapjack natural, jablko
večeře: rizoto s chedarrem, zakysaná smetana, domácí kyseléokurky
pohyb: chůze, Shred it with weights (5 kg)

Po dlooouhé době jsem si dala workout s Jillian a paráda. Tenhle mám ráda, baví mě, je fajn i pro začátečníky, taková příjemná dřina, která se dá zvládnout, a na konec máte dobrý pocit. :-) Celé jsem si to dala s 5kg jednoručkou.

Mám supr pocit.

25. listopadu a redesign blogu

25. listopadu 2016 v 20:26 | Elena Sainte |  Diary

Zahájila jsem včera redesign blogu a zatím jsem spokojená. V práci jsem teď navrhovala homepage jednoho webu a hrozně se mi líbí blogy s čistým, jednoduchým vzhledem, tak jsem se (když už jsem u toho slavného návratu na blog) vrhla i na ten svůj. Jedinou nevýhodou je, že blog.cz není uzpůsoben pro mobily, ani nemá žádné pokročilé funkce. Ale se vzhledem se dá vyhrát...

V práci jsem to zabalila o hodinu dřív a šla do nákupního centra. Plánovala jsem pořídit pár dárků, ale nepovedlo se mi to! Odešla jsem s bubble tea a čau. Nic se mi nelíbilo, nic nebylo dost dobré. Tak jsem večer objednala aspoň z e-shopu knihy pro přítele a jeho mamku a posnažím se jinde. Obchoďáky už ale vynechám.

Snídaně: 3 tousty se sýrem, zelenina
oběd: těstoviny s tempehem a sladkou chilli omáčkou, bílý jogurt a rajčata
svačina: 2 malé kousky pizzy
večeře: těstoviny s kuřecím masem a zeleninou

Ta pizza byl fail, ale věřím, že po hodinovém pobíhání po nákupáku byl tento prohřešek alespoň zčásti smazán. Ona to ani zas taková sláva nebyla ta pizza, takže kašlat na to, i když to být nemuselo...

Ráno jsem stoupla na váhu a děs běs! Ani psát se mi to nechce. Ale brzo půjdu s pravdou ven. Každopádně jsem nejvyšší váhu nepřesáhla. Ani nepřesáhnu! Jen mě mrzí, že jsem to letos zase nedokázala... Chci se následující dva týdny držet a oslavit výročí bez pocitu snězeného tučňáka. Chybí mi anonymní podpora.

Kde jsou mé oblíbené blogerky?
Někde se doma trápíte?
Tloustnete?
Hubnete?
Žijete?

Elena Sainte

24. listopadu 2016 v 20:00 | Elena Sainte |  Elena S.
25. 8. 2018 - under construction :-)

24. listopadu

24. listopadu 2016 v 18:45 | Elena Sainte |  Diary

Tak dnes jsem se hecla.
Ne, fakt.
Cítím to jako malé, malilinkaté vítězství sama nad sebou.
Mám strašný problém s "obyčejnými" jídly. Ne sladké, dortíky, koláčky apod. Já se dokážu přežrat blbého špízu (včera). Slané jídlo je moje zlo.

Ráno jsem se krutě ovládla, když jsem stála nad mísou s pečivem a nakonec se vrátila pro ovesnou kaši. Brambor jsem k obědu měla dost, takže mě zasytily až do večera a večeře měla porci tak akorát. Je to oukej! :-)

Snídaně: ovesná kaše s jahodami,
svačina: kiwi, jablko
oběd: vařené brambory, cherry rajčátka, zalité jogurtem
svačina: 1/2 flapjacku
večeře: naběračka těstovin, kousek (asi 2 cm) tempehu s pórkem, zalité trochou smetany
pohyb: chůze, 10 min cardio

21. listopadu

21. listopadu 2016 v 20:57 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: houska, šunková pomazánka, cherry rajčata
svačina: žmolenkový rohlík
oběd: dýňová bulka, se šunkou a sýrem, paprika
večeře: dýňová polévka, kousek bagetky
pohyb: chůze, cardio aerobic

Průměrný víkend

13. listopadu 2016 v 20:08 | Elena Sainte |  Diary

Co se týče jídla, byl víkend takový slabší průměr. Nedělní klasika: kuřecí řízek. Ale žádná pohroma. Zvládla jsem jinak docela slušně uklidit.

Včera jsem se večer sbalila, a i když jsem chtěla být celý víkend doma, šla ke kámošce se zbytkem Jima Beama. Byl tam ještě její přítel, můj bratr a jeden jejich kámoš. Nakonec jsem doma byla v pět ráno. Na jednu stranu dobrá party, na druhou stranu jsem spala až do 3 odpoledne, takže ztracený čas.

Zítra zas pondělí... Snažím se nemyslet na povinnosti, co mě v práci čekají. Chtěla bych si někdy klienty vybírat sama. Ale chce to pozitivnější přístup.

11. listopadu

11. listopadu 2016 v 22:52 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: krupicová kaše, čtvereček čokolády, mandarinka
oběd: dvě tortily s tofu a zeleninou
večeře: brokolicový krém se zakysanou smetanou, kousek opečené bagetky

Před večeří jsem měla hlad. Přemýšlela jsem o pocitu hladu. Milujete pocit hladu? Milujete pocit prázdna v žaludku? Milujete to kručení, bolest, nevolnost? Miluj pocit hladu, miluj pocit hladu...

Já jsem vždycky byla v tomhle "na straně dobra" a tyhle kecy shazovala ("Nauč se milovat pocit hladu!"). Vždycky jsem nastavovala tu správňáckou tvář, protože mě nebaví číst komentáře s radami jak hubnout, když to sakra vím. Všechny to víte. Jen jste si zvolily třeba jinou cestu. Já jsem na hraně těch dvou cest. Skáču z jedné na druhou.

10. listopadu

10. listopadu 2016 v 21:22 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: dva krajíce žitného chleba, pomazánka, zelenina
svačina: jogurt
oběd: 2 tortilly, 1/2 tofu, zelenina, dresing
svačina: velký plátek šunky
večeře: pečené kuřecí stehno, bramborová kaše, zelenina
navíc: sklenka vína

Mohlo to být lepší.
Zítra homeoffice a pak víkend doma, abych se uzdravila. Čas pro sebe. Hlavně ho využít smysluplně...