Listopad 2015

26. listopadu

26. listopadu 2015 v 19:26 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: kaiserka, domácí mandlová paštika, cibulka
svačina: kakaový šnek
oběd: rajčatový salát (cherry rajčátka, sušená rajčátka, balkánský sýr, kysaná smetana, medvědí česnek, oregano), 2 graham. rohlíky
večeře: špagety

25. listopadu

25. listopadu 2015 v 20:40 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: dva malé krajíce chleba, tuňák, paprika
oběd: kuřecí rarášci (kuřecí v těstíčku), bylinkové brambory, salát
svačina: hranolky z 1 malého batátu, zakysaná smetana s kari
večeře: kaiserka, veggie pomazánka s bazalkou a rajčaty, cherry rajčátka
Pitný režim: 2 litry (voda, ovocný a bylinkový čaj)
1 hod pilates

Čauky, holky.

Dneska jsem prohrála sama se sebou.
A může za to moje lenost posledních dní si večer nachystat jídlo do práce.
Jsem si v práci řekla, že jeden malý (cca 250 g) batátek mi stačit nebude, tak jsem si šla pro oběd do vedlejší kavárny a batát si dala na svačinku. Nic moc. Nemám z toho dobrý pocit. Ne že by to bylo nezdravé, ale protože se odbývám.

Ale pilates bylo super, hodně protahovací. Přišla tam jedna hodně silná slečna. Fandím jí. :-)
Já mám ze sebe uvnitř moc dobrý pocit. Sice nejsem ještě plochá, ale je to na dobré cestě. Vím, že se snažím a baví mě to. Když zatáhnu bříško, vidím, že je to lepší. I na fotkách už nejsem oteklá koule.

Zítra mám schůzku s šéfkou!
Ohledně práce, peněz, smlouvy a mých připomínek. Tak jsem si nějaké sepsala a jsem fakt zvědavá, jsem napjatá jak šráky. :-)

Včera jsem měla trochu depku, ale v průběhu odpoledne, a hlavně na cvičení, mě to přešlo. Jde o toho mého "kámoše". Snažím se držet své city na uzdě. Já se totiž snadno zamilovávám. To je hrozný hendicap. Nemáte s tím někdo taky problém? :-D Normálně ztratím hlavu, pak se masochisticky vyžívám v melancholii a pak je období beer and rock'n'roll. :-D Tentokrát to chci mít ale pod kontrolou. Uf. :-D

Půlka týdne za námi. Mějte se krásně. :-*

23. listopadu

23. listopadu 2015 v 20:55 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: dvě míchaná vajíčka, schwarzwaldská šunka, dva malé krajíce chleba
svačina: pár domácích ovesných sušenek
oběd: dva grahamové rohlíky, 95 g krůtí šunky, paprika, cherry rajčátka
večeře: rajčatová omáčka s masovými kuličkami, dva knedlíky
1 hod pilates

Právě jsem si ujasnila se svým kamarádem, se kterým jsem se muchlovala už na dvou koncertech, že jsme hlavně kamarádi. Asi se mi ulevilo, protože vím, na čem jsem a jak se k němu chovat. Oba jsme dostali kopačky, takže víme, co chceme. A ani jeden z nás netouží po dalším vztahu. Bavíme se. A moje skutečná láska je furt ve hře. :-D

Následující dva víkendy budu mít vzdělávací a třetí kocertový. Mám toho hodně a je to bezva. Nerada bych stagovala nebo jen tak přežívala. Žiju. A je to nádhera. S tím vším, co se ve světě děje... Nemůžete sedět furt doma a čekat, co s stane. Jestli se to má podělat, podělá se to. Žijte. ;-)

19. listopadu

19. listopadu 2015 v 19:55 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: dva menší krajíce chleba, tresčí játra, cibulka
svačina: bílý jogurt s borůvkami
oběd: vývar s domácími játrovými knedlíčky, 1/2 pohankové bagetky, 1/2 pažitkového Grevaise
večeře: menší pečený batát, zakysaná smetana s česnekem a sušenými rajčaty

18. listopadu

18. listopadu 2015 v 20:35 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: dva malé krajíce chleba se šunkou
svačina: kakaový puding
oběd: nudle s kuřecím masem a zeleninou
večeře: banán
1 hod pilates

Ahoj, holky!

Mám se bezva. Ten ajťácký víkend byl skvělý a už jsem si poslala přihlášky na další dva!
Dneska jsem si po pilates byla koupit úžasnou malou černo-fialovou sportovní tašku, tak akorát na oblečení a lahev a budu ji nosit do fitka. Omylem jsem pak ještě koupila triko na cvičení a v Takku svetr a podprsenku... :-D Neplánovaně. :-D

V pátek jsem se měla sejít s kolegyněmi, ale mají nějaké výmluvy, takže se sejdu sen s A. z kanclu a s M., která s námi pracovala, ale dělá už jinde. Těším se. :-)

Mamka už pro mě má prý něco k Vánocům, tak mě popadá stresík, že ještě pořádně nemám nic vymyšlené. Je načase objednávat a nakupovat. Nechci letos dávat lidem milion zbytečností, ale třeba dva dárky, které je OPRAVDU potěší. Aby to bylo něco osobního, co je zajímá, co využijí. A k tomu malou blbost. :-D Posílám dárek i kamarádce do zahraničí, to už bych měla co nejdřív... Jak to máte vy? Stresujete nebo postupně vše zvládáte s elegancí?

13. listopad

13. listopadu 2015 v 18:14 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: dva míchané bílky, cibulka, krajíc chleba
svačina: kaiserka, 50 g uzeného lososa, bazalkové pesto, baby špenát
oběd: dušená rýže, zeleninová omáčka s kuřecími kostkami, dvě domácí nakládané okurky
večeře: kaiserka, 50 g uzeného lososa, bazalkové pesto

Ráno jsem šla normálně na vlak a potkala s tam se známými, se kterými jezdím. Vlak měl 25 minut zpoždění, to se ještě dalo, přišla bych tak o 10 minut později do práce. Tak jsme sedli do čekárny a brzo z toho bylo 40 minut a zpráva na stránkách ČD, že jde o závadu na trati. Psala jsem šéfce a souhlasila s home-office, tak jsem vrátila jízdenku a šla domů.
Bála jsem se, že se doma k ničemu nedonutím, ale pracovala jsem úplně v klidu, nic mě nerušilo, pohoda. :-)

Zítra vstávám zase a jedu na workshop, kde nás naučí jak analyzovat data. Jedu dřív právě kvůli zpoždění a taky proto, že si nejsem úplně jistá, kde to je. :-D Tak snad tam dorazím a snad se tam úplně neztrapním. Mamka napekla z listového těsta takové tyčinky posypané kmínem a kořením, tak to vezmu i pro ostatní. Takové kolektivní učení s cizími lidmi je pro mě nové, kdysi bych se k tomu neodhodlala, ale jsem víceméně klidná. Někdy sama sebe překvapuju, jak dokážu být sebevědomá. :-)

Jaký budete mít víkend vy? Aktivní/studující/relaxující? :-)


12. listopadu

12. listopadu 2015 v 19:17 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: krajíc chleba s Perlou a ředkvičkami, omeleta z dvou bílků
svačina: banán
oběd: tortilla s uzeným tempehem a cibulkou
svačina: jeden pšeničný chlebíček
večeře: dušená rýže, zeleninová omáčka s kuřecími kostkami

Dostala jsem dneska dobrou i blbou práci zároveň. :-D Dávám některé věci do výprodeje na e-shopech, takže počítám ceny a dělám k tomu bannery, akorát najít někdy ceníky, abych zjistila nákupku, je nadlidský výkon. :-)
Dokončila jsem teď jeden větší projekt a ráda se vrhnu na něco jiného a kreativnějšího.

Včera jsem byla u zubařky a na preventivce, takže jsem do práce nejela. Na preventivce všechno v pohodě. Vůbec se nevyjádřil k mé váze. Ta je na prd, holky. Ale nechcu propadnout tomu zoufalství, že jsem letos krásně snadno zhubla a zas to mám zpět. Nechci tomu podlehnout a říkat si, že to nemá cenu. Protože to cenu má! Strava, pohyb, psychická pohoda, spánek, pitný režim... To všechno spolu souvisí a na všem musím pracovat.

Držím se pozitivních věcí - chodím na pilates, nemusela jsem povolovat opasek, konečně mě tolik neštve expřítel a jeho zasnoubení, flirtuju o sto šest, v práci se mi daří, necítím se sama... Na tom musím stavět. Depka mě nikdy nikam neposunula. :-) Důležité je být silný uvnitř.10. listopadu

10. listopadu 2015 v 20:02 | Elena Sainte |  Diary

Snídaně: dva malé krajíce chleba, máslo, česnek, strouhaný sýr, rajče
svačina: domácí ovesné sušenky
oběd: dvě vejce, paprika, cherry rajčátka, 1/2 žervé, 1,5 graham. rohlíku
svačina: 1/2 mandarinky
večeře: 1/3 uzeného tempehu s bramborem, kysaná smetana

V práci jsem to zvládla. Šéfka říkala, že mě chce, že je se mnou spokojená a počítá se mnou. Zvýší mi plat. Docela mě potěšilo, že jsem pro ni nepostradatelná.
V sobotu jdu na IT workshop, těším se a bojím se. :-)

9. listopadu – Jeden nepovedený jídelníček

9. listopadu 2015 v 19:44 | Elena Sainte |  Diary

Kdybych sdílela jen hezké jídelníčky, byl by to podvod.
Proto přidávám i tenhle s maminčiným guláškem (který rozhodně nebyl sojový) k večeři a asi hrstkou Esíček. Do oběda to šlo jinak dobře. :-)
Nový den, nová šance. (Pokud si to člověk neříká obden! :-D)
Na zítřek už mám připravený oběd.
Vy se též držte! ;-)

Snídaně: banán, domácí sušenka
svačina: mandarinka
oběd: tofu karbanátky, rýže, zeleninový salát (baby špenát, brokolice, cherry rajčátka, jarní cibulka)
svačina: kaki, pár Esíček
večeře: guláš, tři knedlíky

8. listopadu

8. listopadu 2015 v 18:45 | Elena Sainte |  Diary

Detox neděle se nakonec nekonala, měla jsem maso, ale pořád to byl zdravý jídelníček. Zítra zas bez masa. Nesvědčí mému trávení. Jak jsem byla nafouknutá, tak jsem po včerejšku splaskla a je to super pocit. ♥

Na zítřek mám připravené vegetariánské karbanátky s dušenou rýží a zeleninový salát.

Jinak mě pozval na rande kamarád. :-D
Cítím se dost divně hlavně proto, že znám jeho holku. Mají spolu ale nějaký volný vztah, kdy ona je s jinými a mají nějakou divnou dohodu, takže bych to asi neměla hrotit, ale tahle vedlejší role mi nesedí. Na druhou stranu si říkám: a co jako? Můj problém to není. Znám ho už asi sedm let, je to hodný kluk, vždycky se mi líbil a o žádný vážný vztah nestojím (až na ten můj únorový objev, o kterém sem tam básním a pořád mě to nepřešlo). Možná bych neměla být chvíli takový moralista, ale jsem. Tak asi nechám situaci se vyvinout...

Zítra chci požádat šéfku, jestli mě propustí na dohodu, protože jsem našla super džob u nás ve městě, dokonce v oboru. Jde mi nejvíc asi o peníze. Kolegyně, které tam jsou skoro dva roky, se nezávisle na sobě šéfky ptaly, jestli by jim něco přidala a ona nechce. Tak chci zkustit štěstí jinde. Čím dál víc mě láká se osamostatnit a bydlet sama. Mám opravdu maličkatý plat a měsíčně projezdím přes dva tisíce. Chci se zase někam posunout. Tak jsem trochu nervózní, ale nechci si nechat ujít další příležitost. Štěstí neklepe dvakrát, ne? :-)

Snídaně: banán, mandarinka
oběd: kuřecí plátek po přírodnu, lžíce dušené rýže, baby špenát, zakysaná smetana s česnekem, pár slunečnicových semínek
svačina: jedna domácí ovesná sušenka
večeře: kuřecí plátek po přírodnu, baby špenát, brokolice, cherry rajčátka, zakysaná smetana s česnekem