Říjen 2014

30. říjen

30. října 2014 v 20:07 | Elena Sainte |  Diary


http://www.dm-drogeriemarkt.cz/linkableblob/cz_homepage/458130/data/hrnecek-data.png?v=1414054431000


Dneska jsem udělala skvělé rozhodnutí, a to jít na procházku. Jedna "blbá" procházka a nálada o 100 % lepší. První jsem si šla do DMka pro dva hrnečky à 50 bodů. :-) Jsem z nich nadšená. Jeden si nechám, druhý pošlu kamarádce do zahraničí. :-)
Pak jsem si šla do Kauflandu koupit vodu a ledovou kávu a vyrazila. Hezky mimo město a lidi. Klid, ovce, stromy. Pauza na kafčo a domů. Úžasná hodinka. :-)
Přišla jsem domů vyzmrzaná a příjemně unavená. Udělala jsem si čaj a zachumlala se do košile.

Dopoledne jsem udělala pro mě úžasný objev, a to vzkřísení smazaných dat z mého starého blogu, se kterým se mi dařilo úspěšně hubnout. Zavzpomínala jsem i na své tehdejší blogové kamarádky. Chybíte mi. Články z toho blogu byly z roku 2011. Už je to nějaký pátek. Ale uvědomila jsem si, že jsem tenkrát byla vážně aktivní. Šla jsem do toho naplno a pořád něco dělala. Žádná lítost doma před monitorem. Na tom chci zapracovat. Sice mě brzo čeká práce v oboru e-commerce, takže hodně budu u počítače, ale o to víc se budu těšit na volno.

Jídelníček je něco, o čem vím, jak by mělo vypadat, ale zatím nejsem s to si ho zkorigovat dle svých představ. Výhoda budoucího povolání je ta, že si budu moci nakupovat podle sebe a nerozhodovat se pak mezi chlebem a konzervou k večeři. Slibuji zde sama sobě, že to brzo dám dohromady. Věřím, že až uvidím zveřejněný tento jídelníček, řeknu si panebože a sním zásobu ovoce. :-D Co je ale pozitivní, tak pitný režim. Spousta neslazeného čaje a ráno voda s citronem. :-)

Broccoli

Snídaně: dva krajíce chleba s máslem a tuňákem, cibulka
oběd: rajská omáčka s dvěma masovými kuličkami (bez přílohy)
svačina: café allegro espresso
večeře: trocha francouzské polévky, dva krajíce chleba s domácí česnekovou pomazánkou
pohyb: 1 hod procházka

Snídaňové inspirace

30. října 2014 v 8:44 | Elena Sainte
Přináším vám pár tipů na snídaně. Rozhodně pro vás nebudou žádnou novinkou, ale možná vás inspirují k novým kombinacím. Všechna níže uvedená jídla mám vyzkoušena. Použila jsem fotky z Pinterest.com. Co nejraději snídáte vy?


Grand opening se nekonalo aneb Přišly do toho jiné věci

27. října 2014 v 6:16 | Elena Sainte |  Diary
S velkým haló (hlavně v sobě samé) jsem založila nový blog a vztekala se nad jeho pozadím a vzhledem. To jsem ještě nevěděla, jaké změny u mě nastanou. Telefonát z místa, na které jsem posílala životopis s tím, že je to zase jen poslaný životopis a nic z toho nebude.

No volala mi majitelka firmy, aby si ujasnila nějaké věci v mém CV a den na to si mě pozvala na pohovor, který byl hned den na to, takže příprava nula nic. Brýle mi jistila izolepa, zmokla jsem, ztrapnila jsem se u business english, kterou neovládám. Řekla jsem si, že na to kašlu, děj se, co se dít má. Ale oni mě nakonec vybrali! To pro mě znamenalo myšlenku velkého stěhování, tedy i stresu a depky a nákup peřiny k příteli.

Depka mě přešla až včera, kdy jsem si uvědomila, že u přítele budu vlastně jen přespávat a stejně mít své "doma" tam, kde je již 23. rokem. Spousta jiných by brala bydlení s přítelem všemi dseseti. Možná i já, kdyby neměl smradlavého spolubydlícího a tramvají to do mé budoucí práce nebyla půlhodina, která mě stejně vyjde i vlakem (uvažuji o IN kartě).

Dnes jedu na kafe s paní šéfovou dohodnout nástup a jiné věci. Jsem zvědavá.


Další blog o hubnutí

20. října 2014 v 20:31 | Elena Sainte |  Diary
Vítám vás na mém novém blogu.

Nový blog, čistý štít.
Dlouho jsem neblogovala o hubnutí. Ne otevřeně. Už jsem měla několik hubnoucích blogů. Teď to konečně vím. Nedařilo se mi, protože jsem pořád bečela nad minulostí a chtěla se k ní vracet a opakovat ji. Blbost. Život jde dál.

Plánuji přidávat jídelníčky. Nabrala jsem opravdu dost kil, ani nevím jak. Nepřejídám se a do září jsem pravidelně cvičila. Pak jsem byla nemocná a pak se přidaly nějaké potíže. Fyzička mi určitě pěkně klesla, ale zase pomalu začnu.

Dlouho u mě převažovala rostlinná strava, vážně uvažuji, že se k ní vrátím. Koneckonců teď vařím zase o něco lépe. Moje střeva by to pravděpodobně dost ocenila. Nicméně k 100% vegetariánství se zatím obracet nehodlám.

Nebudu si nyní dávat žádný velký cíl, i když ve výsledku opravdu velký je. Tentokrát budu postupovat po malých krůčcích. Jak to dopadne a jak dlouho mi blog vydrží, zatím nevím. Ale jedno je jisté - zatím jsem se nevzdala a tenhle blog je toho důkazem. Díky předem za jakoukoliv podporu - ode mě se jí také dočkáte, budete-li chtít.

Pěkný zbytek večera a úspěšný start do dalšího dne přeje
Elena Sainte